| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Działalność gospodarcza > Nowe sprawozdania odnośnie paliw ciekłych

Nowe sprawozdania odnośnie paliw ciekłych

Ministerstwo Finansów przypomina o nowych obowiązkach sprawozdawczych dotyczących podmiotów prowadzących działalność związaną z produkcją, magazynowaniem, transportem, przeładunkiem lub dystrybucją paliw ciekłych, wynikających z nowego Prawa energetycznego.

Chodzi w szczególności o:

- Sprawozdania o podmiotach zlecających usługi magazynowania, przeładunku, przesyłania lub dystrybucji paliw ciekłych (art. 4ba ustawy z 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne - Dz. U. z 2017 r., poz. 220 z późn. zm.), które należy składać w terminie 14 dni od dnia zakończenia miesiąca, którego dotyczy sprawozdanie.

- Sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych, a także ich przeznaczeniu (art. 43d ustawy z 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne - Dz. U. z 2017 r., poz. 220 z późn. zm.), które należy składać w terminie 20 dni od dnia zakończenia miesiąca, którego dotyczy sprawozdanie.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Przekazywanie sprawozdań

Sposób wypełniania i przekazywania sprawozdań określają wytyczne Urzędu Regulacji Energetyki (URE), które wraz z elektroniczną wersją formularza dostępne są na stronie internetowej URE w zakładce Stanowiska (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Wypełnione i podpisane formularze należy kierować w oryginale do Ministerstwa Finansów (Departament Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej), na adres: ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa.

Wypełniony formularz, dostępny w formacie xls na stronie URE, można przesłać również w wersji elektronicznej:

Równocześnie Ministerstwo Finansów prosi o przekazywanie sprawozdań w formie elektronicznej (w pliku xls, z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie URE), na adres raporty.ure@kat.mofnet.gov.pl.            

Termin pierwszego sprawozdania, o którym mowa w art. 4ba upłynął 14 lipca br., natomiast sprawozdanie, o którym mowa w art. 43d należy przesłać, zgodnie z informacją na stronach URE, do 20 sierpnia br. Kolejne sprawozdania należy składać odpowiednio 14 i 20 dni od zakończenia miesiąca, którego dotyczą.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Verum Audyt

Audyt. Usługi księgowe. Doradztwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK