REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prezesi – wolontariusze nagrodzeni przez Prezydenta RP

Prezesi – wolontariusze nagrodzeni przez Prezydenta RP
Prezesi – wolontariusze nagrodzeni przez Prezydenta RP
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Za wieloletnią działalność filantropijną oraz współudział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Krzyżami Zasługi dziewięciu Prezesów polskich firm zrzeszonych w Koalicji „Prezesi-wolontariusze 2011”.

Medale, w imieniu Prezydenta, wręczył Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski. Uroczystość odbyła się 18 września w Pałacu Prezydenckim, w czasie debaty „25 lat wolności. 25 lat zaangażowania biznesu w budowę społeczeństwa obywatelskiego”.  Zorganizowała ją Kancelaria Prezydenta razem z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Koalicją „Prezesi – wolontariusze 2011”.

Autopromocja

Dziewięciu wspaniałych

Prezes portalu infoPraca, Marek Jurkiewicz,  jest człowiekiem pracy i animatorem pracy, świadomym znaczenia pracownika dla rozwoju przedsiębiorstwa, miasta, regionu i kraju. W czasie spotkań ze studentami czy młodymi przedsiębiorcami udowadnia, że konsekwentne rozwijanie umiejętności pracowników przekłada się na rozwój przedsiębiorstwa, a to wpływa na poprawę wskaźników gospodarczych kraju. Jak sam mówi:  - „Konieczne jest umiejętne zarządzanie zasobami pracowników, motywowanie do działania i wsłuchiwanie się w ich potrzeby”. Prezes dba o pracowników i ich rodziny, angażuje się w organizację konkursów dla dzieci pracowników i pikników rodzinnych. Jest jednym z głównych inicjatorów pierwszej w Polsce konferencji poświęconej tematyce wolontariatu i odpowiedzialnego przywództwa w ramach Koalicji „Prezesi-wolontariusze 2011”.

Krzysztof Michniewicz, zakładając firmę ICP Group S.A., był zaangażowany w propagowanie zasad CSR i koncepcji: „give instead of take” – „dawać zamiast brać” czyli społecznego wolontariatu w trakcie korporacyjnych spotkań firmowych. W 2012 roku wdrożył autorski program „go4help”, angażujący pracowników, partnerów oraz klientów w określone działania związane z odpowiedzialnością społeczną.

Marek Grodziński (Capgemini) dla pracowników jest „CEO marzeń”, który wspiera i rozumie wiele inicjatyw związanych z szeroko rozumianym obszarem HR, tj. relacje z pracownikami, projekty rozwojowe oraz CSR. W 2008 roku dał zielone światło na wdrożenie jednego z najbardziej szalonych i niesztampowych projektów wewnątrz firmy. Razem z pracownikami stworzyli jedyny w Polsce charytatywny Teatr Capgemini, w którym grają tylko i wyłącznie pracownicy. W 2011 roku zdecydował się na długofalowy wolontariacki program grantowy dla pracowników chcących działać na rzecz społeczności lokalnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jerzy Kurella uczestniczył w wielu akcjach społecznych, m.in. w programie „Młody Obywatel”, w ramach którego prowadził lekcje z bankowości w gimnazjach, czy „Małe marzenia do spełnienia”. Jako wolontariusz pomagał osobom niepełnosprawnym podczas Wielkiej Gali Integracji w 2012 r.

Leszek Niedałtowski jest współautorem kodeksu dobrych praktyk pośredników ubezpieczeniowych. Wolontariacko, w ramach projektu „Brokerownia umiejętności”, prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów SGH, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego. Wspiera hospicjum im. ks. Eugeniusza Dudkiewicza w Gdańsku oraz fundację pomocy osobom niepełnosprawnym „Stróże”.

Paweł Kacprzyk wspierał „Fundację Medicover” w ramach wszystkich obszarów jej działalności. Inspirował pracowników do angażowania się w już istniejące programy np. „Działam dla innych”, ale i sam wprowadził nowe inicjatywy, np. „Nadzieja dla Kasisi”. Dzięki jego zaangażowaniu, zbudowano strategię wsparcia domu dziecka Kasisi w Zambii.  

Polecamy: Komplet : IFK + MK + Infororganizer

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

„Bramy Kraju” to autorski program Prezesa AMS, Marka Kuzaki, czyli pierwszy kompleksowy program marketingu miejskiego, kierowany głównie do środowisk samorządowych i społeczności lokalnych. Ma na celu wywoływanie pozytywnych zmian w przestrzeni publicznej oraz współpracę samorządu z biznesem. Marek Kuzaka jest promotorem zatrudniania osób niepełnosprawnych w firmach oraz tworzenia programów wspierających i aktywizujących te osoby w życiu społecznym, takich jak „AMS dla integracji” czy „Pierwsza praca”. Był współinicjatorem powstania i członkiem rady fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”, której celem jest m.in. rozwój sportu paraolimpijskiego oraz edukacja, szczególnie dzieci i młodzieży. Pod jego kierownictwem AMS został laureatem konkursu Lodołamacze 2013 za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

Paweł Ornatek (Lyreco), we współpracy ze stowarzyszeniem „Integracja”, przystosował budynek biurowy dla osób niepełnosprawnych. W Koalicji: „Prezesi – wolontariusze 2011” brał udział w dwóch akcjach: „Dzień Dziecka z Prezesami”,  trzech „Wielkich Galach Integracji” w Sali Kongresowej w Warszawie.

Piotr Wielgomas (Bigram) jest inicjatorem wielu znaczących ogólnopolskich konferencji o zarządzaniu i organizatorem wizyt największych autorytetów biznesowych. Organizuje również międzynarodowy konkurs dla przyszłych liderów „Enactus”, w którym jest już obecnych kilkanaście polskich uczelni wyższych. Dzięki jego inicjatywie firma wspiera m.in: „SOS Wioski Dziecięce”, fundację „Podaruj dzień dziecka”, fundację Anny Dymnej oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Jest inicjatorem i współtwórcą – wraz z aktorem Emilianem Kamińskim – projektu ręcznie robionej makiety przedwojennej Warszawy, którą można podziwiać w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Więcej informacji: www.dobrybiznes.info

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy przepis podatkowy napisany w złej wierze nie rodzi normy prawnej? Dlaczego podatnicy unikają stosowania takich przepisów?

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą często kontestują obowiązki nakładane na podstawie przepisów podatkowych. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym w takim natężeniu – może na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy wprowadzono drakońskie przepisy tzw. popiwku – pisze prof. Witold Modzelewski. Dlaczego tak się dzieje?

Szef KAS: Fundacje rodzinne nie są środkiem do unikania opodatkowania

Szef Krajowej Administracji skarbowej wydał opinię zabezpieczającą w której potwierdził, że utworzenie fundacji, wniesienie do niej akcji i następnie ich sprzedaż nie będzie tzw. „unikaniem opodatkowania”, mimo wysokich korzyści podatkowych. Opinię zabezpieczające wydaje się właśnie w celu rozstrzygnięcia, czy proponowana czynność tym unikaniem by była.
Przedmiotowa opinia została wydana na wniosek przedsiębiorcy, który planuje utworzenie rodzinnej platformy inwestycyjnej przy wykorzystaniu Fundacji poprzez wniesienie do niej m.in. akcji spółki. Natomiast spółka jest właścicielem spółek zależnych, które uzyskują przychody prowadząc działalność operacyjną w różnych krajach świata. 

Laptopy otrzymane przez uczniów i nauczycieli zwolnione z PIT - rozporządzenie MF

Laptopy oraz bony na laptopy, otrzymane w 2023 r. przez uczniów i nauczycieli, są zwolnione z PIT – wynika z rozporządzenia MF, które weszło w życie we wtorek 23 kwietnia 2024 r.

Kontyngent możliwym lekarstwem na cła

Każdy towar o statusie celnym nieunijnym w momencie wjazdu na terytorium UE obciążony jest długiem celnym. Dług ten wynika z unijnych przepisów prawa. Uzależniony jest od kodu taryfy celnej, wartości celnej towaru, pochodzenia oraz zastosowanej waluty dla danej transakcji. Unia Europejska stoi na straży konkurencyjności swoich rodzimych przedsiębiorstw, a to oznacza, że ma wielorakie narzędzia do swojej dyspozycji, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie naszym przedsiębiorcom. Jednym z takich narzędzi jest cło ochronne (odwetowe), którego celem jest ochrona produkcji unijnej przed konkurencją z krajów trzecich. Często cło to występuje z cłem antydumpingowym, którego z kolei celem jest wyrównanie cen rynkowych towaru sprowadzanego z krajów trzecich z towarem produkowanym w UE.

Rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok - termin w 2024 roku, zasady [komunikat ZUS]. Jak wypełnić i do kiedy złożyć ZUS DRA lub ZUS RCA?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że część płatników składek - osób prowadzących pozarolniczą działalność - musi przekazać do ZUS roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2023. W dniu 20 maja 2024 r. mija termin na złożenie ZUS DRA lub ZUS RCA za kwiecień 2024 r., w którym uwzględnione będzie to rozliczenie.

Nowe zwolnienia z PIT za 2023 r. Jeszcze tydzień na złożenie zeznania albo korekty [Rzut na taśmę rządu]

Skorzystają osoby, które otrzymały możliwość kupna laptopów na preferencyjnych warunkach. Przede wszystkim nauczyciele. Nie muszą płacić podatku od bonu 2500 zł na komputer. Podobnie rodzice uczniów IV klas, którzy otrzymali darmowe komputery dla swoich dzieci. 

Transformacja ESG w polskich firmach. Jak sfinansować?

Większość firm deklaruje, że zrównoważony rozwój jest dla nich ważny a nawet kluczowy. Ale jedynie 65% z nich jest gotowych inwestować w działania z nim związane. Największym wyzwaniem dla firm pozostaje pozyskanie finansowania na inwestycje zrównoważone - określonego przez większość firm jako główne wyzwanie w procesie transformacji ESG. Przedsiębiorstwa w Polsce, pomimo, że korzystają z części dostępnych narzędzi wsparcia, to jednak nie wykorzystują w pełni ich potencjału. Tak wynika z najnowszego raportu Ayming Polska. W związku z wejściem w życie dyrektywy CSRD, autorzy raportu postanowili zapytać organizacje 250+ m.in. o to, jak przygotowują się na zmiany, jakie wyzwania w związku z nimi identyfikują oraz w jaki sposób zamierzają finansować transformację ESG.

Bon energetyczny - czy trzeba będzie zapłacić podatek od jego wartości?

W uwagach do projektu ustawy o bonie energetycznym Ministerstwo Finansów sugeruje, aby beneficjentów bonu energetycznego zwolnić z podatku, inaczej będą musieli zapłacić PIT.

Legalna praca w Niemczech - rozliczenie podatkowe. Średni zwrot podatku z Niemiec to ok. 4 tys. zł. Czy trzeba złożyć PIT-a w Polsce?

Na złożenie deklaracji podatkowej w Polsce został zaledwie tydzień. Termin mija 30 kwietnia 2024 r. Jeśli więc w 2023 roku pracowałeś w Niemczech i wciąż zastanawiasz się czy masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe w Polsce i wykazać dochód zarobiony u naszego zachodniego sąsiada, to ten artykuł jest dla Ciebie. 

Fundacja rodzinna wynajmuje mieszkania - kwestie podatkowe

Fundacja rodzinna może wykonywać działalność gospodarczą jedynie w ustalonym ustawowo zakresie. Na podstawie art. 5 ustawy o fundacjach rodzinnych – fundacja rodzinna może prowadzić działalność z zakresu najmu, dzierżawy lub udostępniania mienia do korzystania na innej podstawie. Co za tym, idzie może np. wynajmować lokale mieszkalne.

REKLAMA