| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Zamówienia publiczne > Składanie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - negocjacje z ogłoszeniem

Składanie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - negocjacje z ogłoszeniem

W jakim terminie można złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu? Jak prawidłowo należy go sformułować?


Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 19 grudnia 2007 r. w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich (dalej: Rozp. UOPWE), zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu wyznacza termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, z uwzględnieniem czasu niezbędnego do przygotowania i złożenia wymaganych dokumentów, z tym że termin ten nie może być krótszy niż 7 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w BZP.

Jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w Rozp. UOPWE, termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem nie może być krótszy niż:

1) 30 dni - od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UOPWE, drogą elektroniczną zgodnie z formą i procedurami wskazanymi na stronie internetowej simap.europa.eu,

2) 37 dni - od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UOPWE, w inny sposób niż określony w pkt 1.

Jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, zamawiający może w przypadkach, o których mowa w wymienionych pkt 1 i pkt 2 ust. 2, wyznaczyć krótszy termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem, jednak nie krótszy niż:

1) 10 dni - od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UOPWE, drogą elektroniczną zgodnie z formą i procedurami wskazanymi na stronie internetowej simap.europa.eu,

2) 15 dni - od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UOPWE faksem.

Wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem wykonawca składa oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, a jeżeli zamawiający żąda dokumentów potwierdzających spełnianie warunków, również te dokumenty.

Wzór 1. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

O wynikach oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu (według zasady „spełnia - nie spełnia”) i otrzymanych ocenach spełniania tych warunków zamawiający niezwłocznie informuje wykonawców, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Podstawy prawne

• Ustawa z 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (j.t. Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655)

• Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 19 grudnia 2007 r. w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich (Dz.U. Nr 241, poz. 1762)

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK