| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Amortyzacja > Sprzedaż środka trwałego przez podmiot działający na obszarze SSE a zwolnienie z CIT

Sprzedaż środka trwałego przez podmiot działający na obszarze SSE a zwolnienie z CIT

Czy podatnikowi podatku CIT prowadzącemu działalność produkcyjną na terenie SSE przysługuje prawo do zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży środka trwałego wykorzystywanego do produkcji strefowej (przy założeniu, że upłynęło 5 lat od dnia wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych)?

Przytoczona interpretacja pokazuje generalną intencję organów podatkowych, iż przychód ze sprzedaży środka trwałego nie może stanowić przychodu zwolnionego z opodatkowania, gdyż nie jest to działalność prowadzona na terenie strefy.

W konsekwencji sam fakt, iż środek trwały wykorzystywany był w prowadzonej na terenie strefy działalności gospodarczej, w ocenie organów podatkowych nie jest wystarczający aby uznać, iż uzyskany przychód z jego sprzedaży korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na mocy art. 17 ust.1 pkt 34 ustawy o CIT.

Grzegorz Wachołek

Magdalena Szczepańska

ECDDP Spółka Doradztwa Podatkowego

reklama

Narzędzia księgowego

Partner merytoryczny

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kratki.pl Marek Bal

Ekspert w dziedzinie wkładów kominkowych powietrznych, z płaszczem wodnym, pieców wolnostojących, biokominków, kratek kominkowych, obudów oraz elementów potrzebnych do montażu kominków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »