| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Dokumentacja i rozliczanie > CIT-6R i inne obowiązki podatników i płatników CIT do końca stycznia

CIT-6R i inne obowiązki podatników i płatników CIT do końca stycznia

Do 31 stycznia podatnicy i płatnicy CIT powinni złożyć do urzędów skarbowych następujące deklaracje roczne zryczałtowanego podatku dochodowego za 2011 r.: CIT-6AR, CIT-6R, CIT-9R, CIT-10Z, CIT-11R.

CIT-6AR - deklaracja o wysokości podatku dochodowego od dochodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych za 2011 r.

Obowiązek złożenia deklaracji CIT – 6AR dotyczy dwóch kategorii podmiotów:

- spółki przejmującej przy połączeniu lub podziale spółek kapitałowych, która jest obowiązana do wpłaty podatku - art. 25a ustawy o CIT,

- spółki zwolnionej od podatku na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy o CIT w związku z utratą prawa do zwolnienia – art.22 ust. 4b ustawy o CIT.

Zgodnie z art. 26a ustawy o CIT, deklarację należy złożyć do urzędu skarbowego właściwego według siedziby podatnika - do końca pierwszego miesiąca roku następującego po roku podatkowym, w którym powstał obowiązek zapłaty podatku.

CIT-6R - deklaracja o wysokości pobranego przez płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatnika mającego siedzibę lub zarząd na terytorium Polski.

Deklarację składa osoba prawna (płatnik), która jest obowiązana do poboru podatku dochodowego (CIT), o którym jest mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o CIT – czyli zryczałtowanego 19% podatku od dochodów (przychodów) z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych mających siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 26 ust. 1 i 6 ustawy o CIT).

Składa się ją do końca pierwszego miesiąca roku następującego po roku podatkowym, w którym powstał obowiązek zapłaty podatku (art. 26a ustawy o CIT).

Deklarację należy złożyć do urzędu skarbowego właściwego według siedziby podatnika.

CIT 2011 / 2012 - nowe druki deklaracji, zeznań i informacji

CIT-9R - deklaracja o wysokości przychodów za wywóz ładunków i pasażerów przyjętych do przewozu w porcie polskim, uzyskanego przez zagraniczne przedsiębiorstwo żeglugi handlowej od zagranicznych zleceniodawców.

Do 31 stycznia obowiązek złożenia deklaracji CIT-9R mają zagranicznie przedsiębiorstwa morskiej żeglugi handlowej, które uzyskują przychody od zagranicznych zleceniodawców, za wywóz ładunków i pasażerów przyjętych do przewozu w porcie polskim (art. 26 ust. 1b ustawy o CIT).

CIT-9R składa się do urzędu skarbowego właściwego wg siedziby Morskiej Agencji.

CIT-10Z - deklaracja o wysokości pobranego przez płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatników niemających siedziby lub zarządu na terytorium Polski;

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

Partner merytoryczny

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Meclik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK