| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Dokumentacja i rozliczanie > Po umorzeniu wierzytelności podmiotowi powiązanemu nie trzeba sporządzać dokumentacji cen transferowych

Po umorzeniu wierzytelności podmiotowi powiązanemu nie trzeba sporządzać dokumentacji cen transferowych

Zarówno spółka, jak i podmiot powiązany, któremu zostanie umorzone zobowiązanie, nie będą mieli obowiązku przygotowywania dokumentacji cen transferowych w stosunku do czynności prawnej umorzenia.

Powyższe skłoniło spółkę do konkluzji, że zarówno ona sama, jak i podmiot powiązany, któremu zostanie umorzone zobowiązanie, nie będą mieli obowiązku przygotowywania dokumentacji cen transferowych w stosunku do czynności prawnej umorzenia wierzytelności.

Czy przepisy o cenach transferowych należy stosować do transakcji między spółką kapitałową a komandytową?

Spółka podkreśliła, iż ma świadomość, że nie zmienia to obowiązku dokumentowania transakcji między podmiotami powiązanymi w sytuacjach, w których „transakcja” niewątpliwie ma miejsce (czyli np. sprzedaży towarów i usług, w przypadkach, w których wartość transakcji przekracza progi określone w art. 9a ustawy o CIT). Swoje stanowisko spółka poparła przytoczeniem szeregu tez interpretacji indywidualnych, w których organy podatkowe przyznawały rację wnioskodawcom.

Dyrektor Izby Skarbowej uznał stanowisko podatnika za prawidłowe, odstępując od uzasadniania interpretacji.

Aleksandra Bembnista, starszy konsultant w Zespole Zarządzania Wiedzą działu prawno-podatkowego PwC

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Sobaś

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK