| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Dokumentacja i rozliczanie > Termin zapłaty podatku z CIT-8, a zaliczka za ostatni miesiąc

Termin zapłaty podatku z CIT-8, a zaliczka za ostatni miesiąc

Do kiedy podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych powinni wpłacić podatek wynikający z zeznania CIT-8, aby zwolnić się z wpłaty zaliczki za ostatni miesiąc roku podatkowego?

Odpowiedź Krajowej Informacji Podatkowej:

W myśl art. 25 ust. 1a i 1c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podatnik nie dokonuje wpłaty zaliczki za ostatni okres rozliczeniowy roku podatkowego (miesiąc lub kwartał), jeżeli przed upływem 20-go dnia pierwszego miesiąca następnego roku podatkowego złoży zeznanie podatkowe i jednocześnie w tym terminie dokona zapłaty podatku, na zasadach określonych w art. 27 ust. 1 ustawy o CIT.

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Ustawowo ustalony w tej sytuacji termin złożenia zeznania i zapłaty podatku, powodujący brak obowiązku dokonania wpłaty ostatniej zaliczki wynika z art. 25 ust. 1a i 1c ustawy o CIT, tj. przed upływem 20-go dnia pierwszego miesiąca następnego roku podatkowego, a zatem termin określony w art. 27 ust. 1 ustawy o CIT nie ma w tym przypadku wymiarowego znaczenia.

Komisja Nadzoru Audytowego - cele, zadania, przyszłość

Przestępstwa i wykroczenia skarbowe 2014 - grzywny

Stawki podatku od nieruchomości 2013 / 2014

Oznacza to, iż do podatników, którzy chcą skorzystać z możliwości zwolnienia z zapłaty zaliczki za ostatni kwartał roku podatkowego, ma zastosowanie przepis art. 25 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który ustanawia odrębny termin do złożenia zeznania podatkowego i zapłaty w tej dacie kwoty podatku, wynikającego z tego zeznania.

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

WRZ15
TydzieńPWŚCPSN
361234567
37891011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405

Poznaj platformę INFORFK

Ostatnio na forum

Narzędzia księgowego

Eksperci infor.pl

Patrycja Łazowa

Konsultant projektów rekrutacyjnych

Zostań ekspertem Infor.pl »