| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Dokumentacja i rozliczanie > Do kiedy jest ważny certyfikat rezydencji niezawierający okresu ważności, wydany przed 2015 rokiem

Do kiedy jest ważny certyfikat rezydencji niezawierający okresu ważności, wydany przed 2015 rokiem

Posiadamy certyfikat rezydencji jednego z naszych zagranicznych kontrahentów wydany w październiku 2014 r. Certyfikat ten nie zawiera jednak okresu ważności. Zmienione przepisy pozwalają stosować płatnikowi taki certyfikat przez okres dwunastu miesięcy od daty jego wydania. Jak liczyć ten okres w przypadku certyfikatu wydanego jeszcze przed wejściem w życie zmienionych przepisów?

Wskazówki dotyczące ustalania długości okresu, w jakim może być przez płatnika uwzględniany certyfikat niezawierający okresu swojej ważności, który został wydany jeszcze przed wejściem w życie przepisów nowe­lizujących ustawy o podatku dochodowym (regulujących kwestie związane z certyfikatem rezydencji), zawiera przepis przejściowy ustawy zmieniającej z 29 sierpnia 2014 r., a konkretnie jej art. 11.

Zgodnie z jego treścią, jeżeli miejsce zamieszkania lub siedziby podatnika zostało udokumentowane certy­fikatem rezydencji niezawierającym okresu jego ważności, wydanym przed 4 stycznia 2015 r., to od tego dnia płatnik przy poborze podatku uwzględnia ten certyfikat przez okres kolejnych dwunastu miesięcy od dnia jego wydania. Tak też powinni Państwo wyliczyć okres ważności dla certyfikatu wydanego w październiku 2014 r., a zatem jeszcze przed wejściem w życie znowelizowanych regulacji.

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 11 ustawy z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2014 r. poz. 1328)

Anna Welsyng - radca prawny, doradca podatkowy

Monitor Księgowego – prenumerata

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Konik

Współwłaściciel Recrutamos, Konsultant projektów Direct Search/Executive Search

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK