| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Podatnicy i zakres opodatkowania > MF: uczniowskie kluby sportowe mogą korzystać z preferencji podatkowych

MF: uczniowskie kluby sportowe mogą korzystać z preferencji podatkowych

Uczniowski klub sportowy może korzystać ze zwolnienia swoich dochodów od podatku. Zwolnienie to jest zwolnieniem warunkowym. Kiedy zwolnienie ma zastosowanie?

Aby miało ono zastosowanie, dochód takiego klubu musi być wykorzystany na szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w kategoriach wiekowych młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców do 23. roku życia. Dodatkowo wykorzystanie dochodu powinno nastąpić w roku podatkowym jego uzyskania lub w roku następnym. Takie stanowisko zajął Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską.

Na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wolne od podatku są dochody klubów sportowych, o których mowa w ustawie o sporcie, przeznaczone i wydatkowane w roku podatkowym lub w roku po nim następującym na szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w kategoriach młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców do 23. roku życia.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Oświata pełne omówienie interpretacji MF: uczniowskie kluby sportowe mogą korzystać z preferencji podatkowych

Dodatkowo INFORLEX.PL Oświata poleca:

Darowizny na rzecz uczniowskich klubów sportowych

Działalność prowadzona przez kluby sportowe

reklama

Narzędzia księgowego

Partner merytoryczny

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Andrzejewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »