| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Inne podatki i opłaty > Podwyżki podatków i opłat lokalnych w Lublinie w 2013 r.

Podwyżki podatków i opłat lokalnych w Lublinie w 2013 r.

Mieszkańcy Lublina w 2013 r. zapłacą wyższe podatki od nieruchomości; wzrasta również cena wody i odprowadzania ścieków, ciepła oraz opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje podnieść ceny wody i odprowadzania ścieków z obecnie obowiązującej stawki 7,84 zł do 8,12 zł za metr sześcienny. Propozycje MPWiK będą przedmiotem obrad najbliższej sesji rady miejskiej, 17 stycznia. Jeśli radni je przyjmą, nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 marca.

Ceny ciepła mają wzrosnąć w tym roku o około 5 proc. W ubiegłym roku średnia cena za ciepło wyniosła 45,4 zł za gigadżul. Taryfy Lubelskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej obowiązują do 31 października tego roku, później według szacunków LPEC ceny wzrosną do 47,9 zł za gigadżul.

W Lublinie od 2008 r. nie jest pobierana opłata za posiadanie psów. Jest to opłata fakultatywna, lubelscy radni zdecydowali, aby jej nie pobierać, nie ma dotychczas planów jej przywrócenia.

W ubiegłym roku z tytułu podatków i opłat lokalnych do budżetu Lublina wpłynęło około 169 mln zł; w tegorocznym budżecie zaplanowano wpływy z tego tytułu na 188 mln zł, czyli o 11 proc. więcej. Wszystkie dochody budżetu Lublina w tym roku mają wynieść 1 mld 917 mln zł, natomiast wydatki - 2 mld 11 mln zł. Deficyt wyniesie 94 mln zł.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

e-agropodatki.pl

Pierwszy w Polsce podatkowy serwis informacyjny dla rolników indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK