| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Inne podatki i opłaty > W 2013 r. w obu stolicach woj. lubuskiego wzrosły podatki i opłaty

W 2013 r. w obu stolicach woj. lubuskiego wzrosły podatki i opłaty

W województwie lubuskim w 2013 r. wzrosły niektóre podatki i opłaty lokalne. W Gorzowie Wlkp. podrożały ceny biletów komunikacji miejskiej, w Zielonej Górze podwyżka objęła czynsze za lokale komunalne.

W Zielonej Górze ceny za wodę i ścieki na razie nie zmieniły się. Tamtejsze Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje wprowadzenie podwyżek w kwietniu br. "Do końca marca obowiązują dotychczasowe taryfy na wodę i ścieki. Propozycja nowych na pewno będzie wyższa, ale podlega ona obecnie weryfikacji" - poinformowała PAP Monika Wiśniewska z biura prezydenta miasta.

Opłata za metr sześcienny wody wynosi w Zielonej Górze 3,75 zł. Opłaty za ścieki dla gospodarstw domowych to koszt rzędu 4,96 zł, a dla pozostałych 6,47 zł.

Stawki podatku od nieruchomości w 2013 pozostają w Zielonej Górze na niezmienionym poziomie i wynoszą: za budynki mieszkalne 42 gr od mkw. powierzchni użytkowej, a dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej podatek wynosi 18,60 zł za mkw. powierzchni użytkowej. Są to stawki roczne.

Wzrosły natomiast miesięczne stawki czynszu najmu lokali mieszkalnych. Obecnie cena za mkw to 6,36 zł. Wcześniej opłata wynosiła 5,78 zł, co oznacza wzrost o ok. 9 proc. Dla lokali socjalnych, przeznaczonych dla osób o niskich dochodach, czynsz za mkw podrożał o 3 gr i wynosi obecnie 71 gr za mkw.

Nowy rok nie przyniósł w Zielonej Górze podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej - normalny nadal kosztuje 3 zł, a ulgowy o połowę mniej.

Na razie w Gorzowie i Zielonej Górze nie zapadły jeszcze decyzje, w jaki sposób będą naliczane opłaty za wywóz i utylizację śmieci oraz jakie będą stawki.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości

Patron merytoryczny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK