| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Interpretacje i orzecznictwo

Nabycie cudzej wierzytelności jest opodatkowane

Aktualizacja: 16.01.2008

Nabycie cudzej wierzytelności na własne ryzyko od wierzyciela pierwotnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. »

Sprzedaż darowanych działek jest wolna od VAT

Aktualizacja: 11.01.2008

Sprzedaż kilku działek otrzymanych w darowiźnie nie podlega opodatkowaniu VAT. Takie działki są majątkiem osobistym podatnika, a ich sprzedaż nie następuje w ramach działalności gospodarczej. »

Meldunek należy liczyć od momentu nabycia mieszkania

Aktualizacja: 07.01.2008

Okres 12-miesięcznego zameldowania potrzebny do ulgi przy sprzedaży nieruchomości należy liczyć od dnia nabycia domu - upiera się fiskus. »

Ważne jest miejsce świadczenia usług

Aktualizacja: 04.01.2008

Usługi wykonawcy testamentu i usługi adwokata nie mogą być uważane za podobne. Dlatego miejscem świadczenia usług dla celów VAT przez wykonawcę testamentu jest miejsce, w którym wykonuje swą działalność. »

Tylko część odpisów amortyzacyjnych jest kosztem

Aktualizacja: 31.12.2007

Kosztem uzyskania przychodu w przypadku amortyzacji składników majątkowych będących środkami trwałymi, objętych przez spółkę w wyniku aportu, nie jest pełna wartość amortyzacji od wartości środków trwałych. »

Dochody z oddziału firmy są opodatkowane

Aktualizacja: 21.12.2007

Posiadanie przez spółkę niemiecką biura w Polsce oznacza, że prowadzi ona zakład w rozumieniu polsko-niemieckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. »

Decyduje moment zapłaty odsetek

Aktualizacja: 20.12.2007

Obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia kredytu konsumenckiego powstaje w momencie zapłaty odsetek lub upływu terminu do ich zapłaty - orzekł WSA we Wrocławiu. »

Impreza integracyjna nie podlega VAT

Aktualizacja: 20.12.2007

Jeśli korzyść pracownika jest drugorzędna w stosunku do korzyści przedsiębiorstwa, to spotkanie integracyjne w firmie nie będzie opodatkowane VAT. »

Samorząd może wprowadzić zwolnienia przedmiotowe

Aktualizacja: 17.12.2007

Samorządy mogą wprowadzić dodatkowe zwolnienia w podatku od nieruchomości. Nie można natomiast wprowadzać ukrytych ulg mających na celu zmniejszenie należności podatkowych. »

Osoba fizyczna nie jest profesjonalistą

Aktualizacja: 14.12.2007

Osoba fizyczna, inaczej niż przedsiębiorca, który wystawia faktury VAT, nie musi wiedzieć, jakie elementy powinna zawierać faktura. Nie może też ponosić negatywnych konsekwencji działań podmiotu, którego obowiązkiem jest wystawianie prawidłowych pod względem formalnym dokumentów, w sytuacji gdy odbiorca faktury ponosi wydatki na zakup materiałów budowlanych. »

Wartość spadku określa się z dnia jego nabycia

Aktualizacja: 11.12.2007

Podstawę opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn stanowi wartość nabytych rzeczy i praw majątkowych po potrąceniu długów i ciężarów, ustalona według stanu w dniu nabycia i cen rynkowych z dnia powstania obowiązku podatkowego. »

Gazety nie zawsze korzystają z obniżonej stawki VAT

Aktualizacja: 12.12.2007

Jeśli powierzchnia reklamowa w gazecie przekracza 67 proc., stosuje się 22-proc. VAT. Dotyczy to jednego wydania gazety. »

Stawka VAT dla miejsca postojowego w garażu

Aktualizacja: 11.12.2007

Czy sprzedający prawidłowo naliczył stawkę VAT w wysokości 22 proc. do sprzedaży miejsca postojowego w garażu podziemnym? »

Wydatek na usługę jest kosztem podatkowym

Aktualizacja: 06.12.2007

Zakup przez spółkę usługi polegającej na zapewnieniu posiadania nieruchomości na czas nieokreślony przez kontrahenta stanowi koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia. »

Czym kierować się, określając stawkę amortyzacji

Aktualizacja: 04.12.2007

To na podatniku ciąży obowiązek dokonania prawidłowej klasyfikacji środka trwałego do odpowiedniej grupy KŚT. W przypadku trudności w ustaleniu właściwego grupowania KŚT składnika majątku zainteresowany podmiot może zwrócić się o wskazanie symbolu (grupy) środka trwałego oraz o wydanie opinii do Ośrodka Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych Urzędu Statystycznego w Łodzi. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK