| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Interpretacje i orzecznictwo

Przydział odzieży nie jest nieodpłatnym świadczeniem

Aktualizacja: 09.10.2007

Przydzielenie pracownikom odzieży, w której muszą wykonywać swoją pracę, nie stanowi nieodpłatnego świadczenia. Wartość ubrania nie podlega tym samym PIT. »

Służbowe ubranie pracownika jako jego przychód

Aktualizacja: 05.10.2007

Czy z tytułu użytkowania przez pracowników wyłącznie w godzinach pracy odzieży oznaczonej marką X, przydzielonej czasowo przez pracodawcę, powstaje u pracowników przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń i czy w konsekwencji rodzi to obowiązek w podatku dochodowym od osób fizycznych? »

Dofinansowanie nie zawsze będzie przychodem

Aktualizacja: 04.10.2007

Dofinansowanie otrzymane z tytułu kształcenia młodocianych od gminy podlegało zwolnieniu z opodatkowania PIT do końca 2006 roku i nie wlicza się go do przychodów z działalności gospodarczej. »

Zwolnienie zależy od przeznaczenia dochodów

Aktualizacja: 27.09.2007

Zwolnienie z CIT organizacji pożytku publicznego odnosi się do dochodów takiej organizacji oraz uzależnione jest od przeznaczenia uzyskanego dochodu. Zatem zwolnieniem nie są objęte dochody przeznaczone na prowadzoną działalność gospodarczą. »

Po przekroczeniu limitu trzeba instalować kasę

Aktualizacja: 26.09.2007

Podatnik rozpoczynający prowadzenie firmy w trakcie roku podatkowego będzie musiał zainstalować kasę fiskalną w momencie przekroczenia obrotu w wysokości 20 tys. zł. »

Jak kontrola skarbowa powinna sprawdzać rzetelność ksiąg

Aktualizacja: 24.09.2007

Odnosząc się do kwestii obliczenia obrotu w drodze oszacowania, wskazać należy, że organ podatkowy może określić podstawę opodatkowania w drodze oszacowania dopiero po uznaniu ksiąg podatkowych za nierzetelne. Za rzetelne uważa się księgi podatkowe, jeżeli dokonywane w nich zapisy odzwierciedlają stan rzeczywisty. »

Ewidencja sprzedaży internetowej w dacie zapłaty

Aktualizacja: 20.09.2007

Sprzedaż towarów za pośrednictwem aukcji internetowych należy zaewidencjonować w kasie fiskalnej z chwilą otrzymania przedpłaty lub zapłaty. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą otrzymania przedpłaty lub zapłaty za sprzedany towar. »

Odszkodowanie za zakaz konkurencji jako przychód ze stosunku pracy

Aktualizacja: 18.09.2007

Postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego Łódź-Widzew z 30 lipca 2007 r. (nr IX-005/192/Z/K/07) »

Z refundacji i ulgi nie można korzystać jednocześnie

Aktualizacja: 14.09.2007

Podatnik, który otrzymał dofinansowanie ze spółdzielni, dokona zwrotu otrzymanej refundacji i jednocześnie nie wycofa kwoty wpłaconej na fundusz remontowy, może ubiegać się o zwrot doliczenia do podatku w zeznaniu podatkowym za rok, w którym zwrócił otrzymaną refundację. »

Pieniądze wypłacane małżonkowi nie są opodatkowane

Aktualizacja: 07.09.2007

Zabezpieczenie realizujące zaspokojenie potrzeb drugiego z małżonków wypłacone ze wspólnego majątku małżonków nie stanowi przychodu z innych źródeł podlegającego opodatkowaniu. »

Wydatki na poczęstunek nie będą kosztem

Aktualizacja: 06.09.2007

Wydatki na zakup poczęstunku i napojów dla kontrahentów nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, gdyż są to wydatki reprezentacyjne firmy. »

 Jak rozliczyć dochody osiągane z zarządzania nieruchomościami

Aktualizacja: 31.08.2007

W piśmie z 21 czerwca br. nr US I/423/3/07/TG Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sieradzu stwierdził, że przedmiotem opodatkowania spółki zarządzającej nieruchomościami jest dochód, którego źródłem jest wynagrodzenie otrzymywane od właściciela nieruchomości, a nie dochód z zasobów mieszkaniowych. »

Opłaty za kredyt na nabycie akcji będą kosztem

Aktualizacja: 29.08.2007

Opłaty za przygotowanie kredytu oraz odsetki od kredytu zaciągniętego przez podatnika w celu nabycia akcji mogą stanowić koszt uzyskania przychodów w takiej wysokości, w jakiej zostały faktycznie poniesione. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK