| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Interpretacje i orzecznictwo

Upominki z logo firmy wręczane kontrahentom jako koszt

Aktualizacja: 19.10.2007

Decyzja Dyrektora Izby Skarbowej w Opolu z 23 sierpnia 2007 r. (nr PF-II/41171-0012/07/SK) »

Uszkodzony samochód nie przestaje być nowy

Aktualizacja: 05.11.2007

Nowym samochodem osobowym, w rozumieniu ustawy o VAT, jest także samochód osobowy uszkodzony w wyniku kolizji drogowej, jeżeli spełnia pozostałe warunki ustawowe, tj. posiada pojemność silnika większą niż 48 centymetrów sześciennych lub moc większą niż 7,2 kilowatów oraz przejechał nie więcej niż 6 tys. kilometrów lub od momentu jego dopuszczenia do użytku upłynęło nie więcej niż sześć miesięcy. »

Dostawa gruntu rolnego bez VAT

Aktualizacja: 17.10.2007

W stosunku do części nieruchomości nieobjętej planem zagospodarowania przestrzennego stanowiącej grunt rolny ma zastosowanie zwolnienie od VAT. »

Dofinansowanie unijne niekorzystające ze zwolnienia

Aktualizacja: 16.10.2007

Jak wynika ze złożonego wniosku, podatniczka jest beneficjentem ostatecznym w programie „Przedsiębiorca to także Ty 3 (PTTT3)”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (75 proc.) i budżetu państwa (25 proc.). Jest to wsparcie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006, Priorytet 2 Wzmocnienie rozwoju zasobów ludzkich w regionach, Działanie 2.5 Promocja przedsiębiorczości. Podatniczka jest na etapie oczekiwania na przelanie środków pieniężnych i prosi o wiążącą informację, czy od tejże dotacji ona jako podatnik będzie obowiązana odprowadzić podatek dochodowy. Uzyskane środki finansowe umożliwią jej jedynie rozpoczęcie działalności gospodarczej, która wiąże się z dużym nakładem finansowym (maszyny i urządzenia produkcyjne, jak również urządzenia techniczne potrzebne do sprzedaży - galeria wystroju okna i wnętrza). Nakłady na adaptację i remont wynajętego na ten cel lokalu pochłonęły duże środki finansowe. Podatniczka uważa, że dotacja ta nie jest dochodem. »

Jak rozliczyć nabycie używanego samochodu w innym kraju UE

Aktualizacja: 11.10.2007

Interpretacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Skarżysku-Kamiennej z 12 czerwca 2007 r., nr PP/443-2/07 »

Przydział odzieży nie jest nieodpłatnym świadczeniem

Aktualizacja: 09.10.2007

Przydzielenie pracownikom odzieży, w której muszą wykonywać swoją pracę, nie stanowi nieodpłatnego świadczenia. Wartość ubrania nie podlega tym samym PIT. »

Służbowe ubranie pracownika jako jego przychód

Aktualizacja: 05.10.2007

Czy z tytułu użytkowania przez pracowników wyłącznie w godzinach pracy odzieży oznaczonej marką X, przydzielonej czasowo przez pracodawcę, powstaje u pracowników przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń i czy w konsekwencji rodzi to obowiązek w podatku dochodowym od osób fizycznych? »

Dofinansowanie nie zawsze będzie przychodem

Aktualizacja: 04.10.2007

Dofinansowanie otrzymane z tytułu kształcenia młodocianych od gminy podlegało zwolnieniu z opodatkowania PIT do końca 2006 roku i nie wlicza się go do przychodów z działalności gospodarczej. »

Zwolnienie zależy od przeznaczenia dochodów

Aktualizacja: 27.09.2007

Zwolnienie z CIT organizacji pożytku publicznego odnosi się do dochodów takiej organizacji oraz uzależnione jest od przeznaczenia uzyskanego dochodu. Zatem zwolnieniem nie są objęte dochody przeznaczone na prowadzoną działalność gospodarczą. »

Po przekroczeniu limitu trzeba instalować kasę

Aktualizacja: 26.09.2007

Podatnik rozpoczynający prowadzenie firmy w trakcie roku podatkowego będzie musiał zainstalować kasę fiskalną w momencie przekroczenia obrotu w wysokości 20 tys. zł. »

Jak kontrola skarbowa powinna sprawdzać rzetelność ksiąg

Aktualizacja: 24.09.2007

Odnosząc się do kwestii obliczenia obrotu w drodze oszacowania, wskazać należy, że organ podatkowy może określić podstawę opodatkowania w drodze oszacowania dopiero po uznaniu ksiąg podatkowych za nierzetelne. Za rzetelne uważa się księgi podatkowe, jeżeli dokonywane w nich zapisy odzwierciedlają stan rzeczywisty. »

Ewidencja sprzedaży internetowej w dacie zapłaty

Aktualizacja: 20.09.2007

Sprzedaż towarów za pośrednictwem aukcji internetowych należy zaewidencjonować w kasie fiskalnej z chwilą otrzymania przedpłaty lub zapłaty. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą otrzymania przedpłaty lub zapłaty za sprzedany towar. »

Odszkodowanie za zakaz konkurencji jako przychód ze stosunku pracy

Aktualizacja: 18.09.2007

Postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego Łódź-Widzew z 30 lipca 2007 r. (nr IX-005/192/Z/K/07) »

Z refundacji i ulgi nie można korzystać jednocześnie

Aktualizacja: 14.09.2007

Podatnik, który otrzymał dofinansowanie ze spółdzielni, dokona zwrotu otrzymanej refundacji i jednocześnie nie wycofa kwoty wpłaconej na fundusz remontowy, może ubiegać się o zwrot doliczenia do podatku w zeznaniu podatkowym za rok, w którym zwrócił otrzymaną refundację. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Schindler Polska

Schindler Polska to spółka-córka międzynarodowego koncernu Schindler z siedzibą w Szwajcarii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK