| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Interpretacje i orzecznictwo

Wydatki na podróż małżonka nie są kosztem

Aktualizacja: 26.07.2007

Wydatki poniesione na wyjazd żony prezesa spółki związany z rozmowami handlowymi nie mogą być kosztem podatkowym. Nie mają bowiem wpływu na zwiększenie przychodów spółki. »

Przekazanie sprawozdania finansowego przez spółkę w upadłości

Aktualizacja: 30.07.2007

Czy spółka w upadłości ma obowiązek złożenia w urzędzie skarbowym nie zatwierdzonego sprawozdania finansowego? - Postanowienie Naczelnika Pomorskiego Urzędu Skarbowego z 30 czerwca 2006 r. (nr DP/423-0062/06/AK) »

Po sześciu latach sprzedaż majątku bez podatku

Aktualizacja: 20.07.2007

Przychód uzyskany z odpłatnego zbycia nieruchomości będących składnikami majątku wykorzystywanymi na potrzeby działalności gospodarczej, które nastąpiło przed upływem sześciu lat od momentu nabycia, podlega opodatkowaniu według skali podatkowej. »

Usługi ochrony zdrowia są zwolnione z VAT

Aktualizacja: 20.07.2007

Podatnik wykonujący usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej jest zwolniony przedmiotowo z VAT i nie jest w takim przypadku istotne przekroczenie limitu obrotów stanowiących równowartość 10 tys. euro. »

Umowy rządowe decydują o prawie do zwolnienia

Aktualizacja: 20.07.2007

Przyznanie środków bezzwrotnej pomocy, gdy nastąpi na podstawie jednostronnych deklaracji lub umów zawartych z państwami obcymi, organizacjami lub instytucjami międzynarodowymi przez Radę Ministrów, właściwego ministra lub agencje rządowe, będzie zwolnione z podatku. »

Prawo do ulgi tylko dla realizujących projekt

Aktualizacja: 19.07.2007

Zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych przysługuje jedynie bezpośrednim beneficjentom środków unijnych. »

Kiedy samochód należy uznać za nowy środek transportu

Aktualizacja: 18.07.2007

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w uzasadnieniu wyroku o sygn. akt I FSK 9/06 uznał, że nowy środek transportu objęty jest zawsze obowiązkiem podatkowym w trybie art. 20 ust. 1 ustawy o VAT, jeżeli wystąpi choćby jedna z sytuacji faktycznych wymienionych alternatywnie w art. 2 pkt 10 lit. a) tej ustawy, tj. był używany przez okres krótszy niż 6 miesięcy lub nie przejechał 6000 km. »

Udział w targach jako koszty reklamy

Aktualizacja: 31.05.2010

Czy koszty uczestnictwa w targach należy uznać za koszty reklamy stanowiące w całości koszty uzyskania przychodów? - Postanowienie Naczelnika Podlaskiego Urzędu Skarbowego z 21 maja 2007 r. (nr PO-II/423/15/AN/07). »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Rybka

www.dekoria.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK