| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Interpretacje i orzecznictwo

Księgi rachunkowe zgodnie z przepisami wspólnotowymi

Aktualizacja: 28.05.2009

Czy w świetle zmiany art. 5 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej wnioskodawca jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg handlowych, czy może w dalszym ciągu prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów? »

Usługi turystyki nabywane poza UE

Aktualizacja: 21.05.2009

Jaką stawkę VAT zastosować w przypadku świadczenia usługi turystyki nabywanej poza Unią Europejską? »

Opodatkowanie i dokumentowanie premii pieniężnych

Aktualizacja: 14.05.2009

Czy premie, które spółka otrzymuje za zrealizowanie okresowych celów sprzedaży, jako niezwiązane z jakimikolwiek czynnościami wykonywanymi przez spółkę w charakterze podatnika VAT, nie stanowią kwot należnych z tytułu sprzedaży w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 z późn.zm.)? »

Czy sprzedaż działek otrzymanych w spadku podlega opodatkowaniu

Aktualizacja: 11.05.2009

Czy sprzedaż trzech działek powstałych w wyniku podziału gruntu otrzymanego wcześniej w spadku podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? »

Udzielanie pożyczek poza systemem bankowym

Aktualizacja: 04.05.2009

Czy pożyczka udzielona przez pożyczkodawcę, stanowiąca usługę pośrednictwa finansowego sklasyfikowaną w PKWIU 65.22.10, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług w Polsce na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT w zw. z poz. nr 3 załącznika nr 4 do ustawy o VAT? »

Ewidencja gruntu decyduje o niższej stawce podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 28.04.2009

O podatku od nieruchomości dla budynków w pierwszej kolejności decyduje ewidencja gruntów i budynków. Jeśli jej nie ma, o stawce podatku przesądzają kryteria przyjęte w prawie budowlanym. »

Czy błędnie sporządzone faktury VAT, które nie zostały doręczone klientowi, mogą zostać anulowane

Aktualizacja: 21.04.2009

Można anulować błędnie wystawioną fakturę, przekreślając oryginał i kopię faktury i opatrując adnotacją „ANULOWANO”. W ten sposób można postąpić wyłącznie, gdy faktura nie została dostarczona klientowi, i tylko w przypadkach, gdy nie ma możliwości korekty błędnie wystawionej faktury. »

Sporne kwestie przy zaliczeniu do kosztów szkoleń pracowników

Aktualizacja: 15.04.2009

Czy koszty finansowania lub współfinansowania szkoleń pracowników i egzaminów potwierdzających zdobytą przez nich wiedzę, ponoszone przez wnioskodawcę, stanowią dla niego koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p.? »

Skutki podatkowe przewalutowania kredytu

Aktualizacja: 07.04.2009

Czy przewalutowanie zadłużenia z EUR na PLN będzie skutkować powstaniem przychodu z tytułu dodatnich różnic kursowych? »

Zakup biletów stanowi przychód pracownika

Aktualizacja: 04.05.2009

Wartość biletów lotniczych przekazanych pracownikom, wykonującym pracę w innym kraju, nie korzysta ze zwolnienia z PIT. »

Cesja leasingu samochodu a prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu

Aktualizacja: 03.04.2009

Czy w okresie 32 miesięcy pozostających do zakończenia umowy leasingu warunkiem koniecznym do zaliczenia do kosztów uzyskanie przychodów opłaconych rat leasingowych i innych kosztów eksploatacji samochodu jest prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? »

Usługi cash poolingu nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 26.03.2009

Usługi cash poolingu korzystają ze zwolnienia z VAT jako usługi pośrednictwa finansowego. W związku z tym nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Prawidłowość takiego stanowiska potwierdził Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji, której fragment przedstawiamy. »

Przemieszczanie towarów w celu świadczenia usług

Aktualizacja: 19.03.2009

Czy przedstawione powyżej przemieszczenie przez spółkę chipów do Polski z terytorium innego państwa UE stanowić będzie po stronie spółki wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) na terytorium Polski, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o VAT? »

Składki ZUS od nagród pracowników jako koszt

Aktualizacja: 16.03.2009

Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 30 grudnia 2008 r. (nr IPPB3/423-1081/08-6/DG) »

Umorzenie zaległości podatkowych z przyczyn niezależnych od podatnika

Aktualizacja: 10.03.2009

Organy podatkowe powinny wziąć pod uwagę sytuację majątkową i rodzinną podatnika. Umorzenie zaległości podatkowych będzie uzasadnione w przypadkach spowodowanych działaniem czynników, na które podatnik nie miał wpływu - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z 29 października 2008 r. (sygn. akt I SA/Bk 263/08). »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK