| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Koszty > Samochód > GPS do samochodu służbowego – jak rozliczyć podatkowo

GPS do samochodu służbowego – jak rozliczyć podatkowo

Firmy posiadające samochody służbowe często wyposażają je w urządzenia nawigacyjne GPS. Urządzenia te są obecnie wykorzystywane nie tylko do wskazywania trasy w celu szybkiego dotarcia do celu, ale także do nadzorowania przemieszczania się pojazdów i kontroli pracy pracowników. Jak prawidłowo rozliczyć zakup GPS do samochodu służbowego?

Korzystanie przez pracowników z urządzenia GPS zapewnia kontrolę ich czasu pracy, umożliwiając pracodawcy nadzorowanie, czy wyjazd służbowy danego pracownika jest związany z wykonywanymi przez niego obowiązkami służbowymi. W ten sposób urządzenie to wpływa na efektywność pracowników w czasie godzin pracy. Ale ma ono jeszcze jedną zaletę, a mianowicie ułatwia pracownikom szybsze dotarcie do wyznaczonego celu wyjazdu służbowego (zwłaszcza jeśli znajduje się on w mało znanej okolicy), wpływając tym samym na sprawniejsze wykonanie przez pracownika zadania służbowego, eliminując utratę cennego czasu.

Z tych powodów wydatki na zakup urządzenia nawigacyjnego GPS wpływają na wysokość osiąganych przychodów. Usprawniają one pracę osób, których zadaniem jest m.in. osiąganie zakładanych przychodów oraz pozyskiwanie nowych nabywców i obsługa dotychczasowych.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Księgowość i Kadry cały artykuł Rozliczenie zakupu urządzenia nawigacyjnego (GPS) do samochodu służbowego

Artykuł szczegółowo omawia tematykę zakupu GPS do samochodu służbowego, a w szczególności:

  • Zakup GPS jako koszt podatkowy i jego rozliczenie
  • Możliwość odliczenia VAT od zakupu GPS
  • Zakup GPS w księgach rachunkowych

Dodatkowo INFORLX.PL Księgowość i Kadry poleca:

Czy można odliczyć pełny VAT od zakupu GPS i CB-radia

 Mała firma musi być obecna w internecie

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »