| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > KPiR > Dowody księgowe > Kurs językowy ewidencjonowany w kpir na podstawie rachunku

Kurs językowy ewidencjonowany w kpir na podstawie rachunku

Czy opłaty związane z intensywnym kursem języka angielskiego mogą być zaliczone w kosztów uzyskania przychodu, a jeżeli tak, czy dokumentem stanowiącym podstawę do ich zaliczenia może być rachunek, a nie faktura VAT?

Zaliczenie opłat za kurs j. angielskiego jest uzasadniony, a dokumentem może być rachunek z firmy organizującej szkolenia języka angielskiego.

Aby dany koszt (wydatek) uznać za koszt podatkowy, podatnik musi udowodnić jego poniesienie (zarachowanie). Zgodnie z § 12 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. 2003 r. Nr 152 poz. 1475 z późn. zm.), podstawą zapisów w księdze są dowody księgowe, którymi są faktury VAT, dokumenty celne, rachunki oraz faktury korygujące i noty korygujące.

Przeczytaj też: Szkoły językowe nie chcą płacić VAT

Warto wiedzieć, że błędy w dowodach księgowych można poprawiać, wyłącznie przez skreślenie niewłaściwie napisanego tekstu lub liczby, w sposób pozwalający odczytać tekst lub liczbę pierwotną, i wpisanie tekstu lub liczby właściwej. Poprawka dokonana w dowodzie księgowym musi być potwierdzona datą i podpisem osoby dokonującej poprawki.

Polecamy serwis: Podatki

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów ( Dz.U z 2003 Nr 152 poz 1475 ze zm.)

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Meclik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »