| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

PCC

Czy cash pooling podlega PCC

Aktualizacja: 29.08.2008

Czy czynności wykonywane w ramach systemu cash pooling prowadzonego przez bank podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych? »

Pożyczka udzielona poza Polską nie podlega PCC

Aktualizacja: 28.08.2008

Udzielenie pożyczki polskiemu podatnikowi przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością poza krajem nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych. »

Czy umowa pożyczki zawarta przez podmiot powiązany podlega PCC

Aktualizacja: 22.07.2008

Czy podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych umowa pożyczki zawarta przez podmiot powiązany - spółkę polską na rzecz spółki-matki, mającej siedzibę w Czechach - jeżeli umowa ta podpisana została za granicą i tam też znajduje się przedmiot tej umowy. Pożyczkodawca (spółka polska) jest udziałowcem (akcjonariuszem) pożyczkobiorcy (spółki czeskiej), pożyczka dokonywana jest między spółkami kapitałowymi, a ośrodek zarządzania spółki czeskiej znajduje się w Czechach. O rozwiązanie tego problemu poprosiliśmy Izbę Skarbową w Poznaniu oraz Andrzeja Paczuskiego z KPT Podatki. »

Opłata podatku od służebności gruntowych

Aktualizacja: 26.06.2008

Ustanowienie prawa służebności gruntowych podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych lub podatkowi od spadków i darowizn. »

Czy umowa sprzedaży wierzytelności podlega PCC

Aktualizacja: 09.06.2008

Czy umowa sprzedaży wierzytelności własnej zawarta przez podatników VAT podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych? »

Udzielanie pożyczek z ZFŚS

Aktualizacja: 03.04.2008

Moje pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) pożyczek udzielanych z ZFŚS. Czytałam, że pożyczki udzielane w ramach ZFŚS na cele mieszkaniowe nie podlegają VAT. Odsetki od pożyczek oraz odsetki naliczane przez bank zasilają konto funduszu, a więc nie są wynagrodzeniem pracodawcy. Czy w tej sytuacji pożyczki udzielane w ramach ZFŚS podlegają PCC? »

Czy od umowy przedwstępnej płaci się podatek

Aktualizacja: 18.03.2008

Czy samo zawarcie umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości oraz umowy warunkowej sprzedaży nieruchomości powoduje powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych? »

Zakup samochodu: czy trzeba zapłacić PCC

Aktualizacja: 14.03.2008

Kupiłem dwa miesiące temu samochód osobowy, ale w umowie nie jest napisane, kto ma odprowadzić podatek za niego w wysokości 2 proc. Kto w takim wypadku płaci podatek kupujący czy sprzedający. Czy za opóźnienie z zapłatą grożą jakieś kary? »

Czy zmiana dłużnika pożyczki powoduje obowiązek w pcc

Aktualizacja: 26.02.2008

Spółka A w wyniku wydzielenia się ze spółki B otrzymała od niej część pożyczki udzielonej jej (spółce B) przez jedynego udziałowca - podmiot zagraniczny. Umowa pożyczki ze spółką B i jedynym udziałowcem została zawarta w 1998 r. i nie podlegała wówczas pcc. Spółki A i B są spółkami z o.o. i wykonują działalność w Polsce. Czy zmiana dłużnika pożyczki powoduje obowiązek w pcc? »

Czy przekształcenie spółki cywilnej w jawną podlega pcc

Aktualizacja: 16.01.2008

Jesteśmy spółką cywilną prowadzącą pełną księgowość. W związku z przekroczeniem równowartości kwoty 800 000 euro w 2006 r. i w 2007 r. mamy obowiązek w 2008 r. przekształcenia się w spółkę jawną. Czy należy sporządzić nową umowę spółki? Jeżeli tak, to czy jest ona opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Jak się go nalicza? »

Czy zakup środka trwałego od osoby fizycznej podlega pcc

Aktualizacja: 04.12.2007

Spółka z o.o. zakupiła środek trwały od osoby fizycznej. Czy spółka taką transakcję powinna opodatkować pcc? »

Opodatkowanie handlu wierzytelnościami

Aktualizacja: 27.11.2007

Spółka prowadzi działalność, w ramach której nabywa wierzytelności w celu ich dalszej odsprzedaży. Czy w przypadku nabycia wierzytelności w ramach obrotu gospodarczego należy płacić podatek od czynności cywilnoprawnych? »

Pożyczka dla rodziny nie zawsze opodatkowana

Aktualizacja: 20.11.2007

W przypadku niespełnienia warunków do całkowitego zwolnienia dla pożyczki udzielanej między osobami najbliższymi, podatek od czynności cywilnoprawnych należy zapłacić od nadwyżki kwoty wolnej od podatku. »

Ustalenie wartości dla potrzeb PCC

Aktualizacja: 30.10.2007

Udało mi się nabyć samochód osobowy po bardzo okazyjnej cenie. Dowiedziałem się, że od tej transakcji powinienem zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Czy istnieją jakieś zasady określania podstawy opodatkowania, czy wystarczy wpisać w deklaracji cenę z umowy? »

VAT albo PCC od zakupu mieszkania

Aktualizacja: 17.10.2007

Niedługo podpisuję akt notarialny nabycia nowego mieszkania. Kwota transakcji jest duża. Nie wiem, czy będę musiała oprócz taksy notarialnej zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych? »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Leszczyńska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »