| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

PCC

Czy od wpisu na hipotekę trzeba płacić podatek dochodowy

Aktualizacja: 31.07.2007

Czy wierzyciel, wpisując się na hipotekę dłużnika, powinien zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych od wartości wpisu? »

Czy od umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości należy zapłacić pcc

Aktualizacja: 31.07.2007

Kupujemy nieruchomość - prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz budynek. Jednak w związku z tym, że Prezydent Miasta X ma prawo pierwokupu, notariusz poinformował nas, iż zostanie podpisany akt notarialny dotyczący warunkowej sprzedaży nieruchomości. Mamy wpłacić zadatek w wysokości 1/3 wartości nieruchomości. Czy zapłacimy od tej umowy podatek od czynności cywilnoprawnych? »

Czy pożyczki udzielane przez podatnika VAT na działalność gospodarczą podlegają pcc

Aktualizacja: 31.07.2007

Fundacja świadczy usługi finansowe dla przedsiębiorstw, udzielając pożyczek na działalność gospodarczą. Fundacja jest podatnikiem VAT. Czy udzielane pożyczki podlegają opodatkowaniu pcc? »

Kiedy kupujący złom są podatnikami pcc

Aktualizacja: 31.07.2007

Proszę o wyjaśnienie art. 2 ustawy o pcc, w sytuacji gdy przedmiotem transakcji są zakupy od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Przeprowadzamy transakcje zakupu złomu. Jeśli dotyczą one podmiotów będących podatnikami VAT lub zwolnionych z VAT, to nie płacimy pcc. Jeśli zakup złomu jest od osób nieprowadzących działalności i podmiotów zwolnionych z VAT, podatku również nie naliczamy, nawet jeżeli transakcja jest wartości powyżej 1000 zł (korzystając w tym przypadku ze zwolnienia z art. 2). Czy postępujemy prawidłowo? »

Jakie są skutki zakupu, a następnie zwrotu przedmiotu podlegającego pcc

Aktualizacja: 17.07.2007

Kupiłem na aukcji internetowej monetę o wartości przekraczającej 1000 zł. Czy od tego zakupu powinienem zapłacić pcc? Jak postąpić, gdy zwrócę zakupioną monetę, jeśli nie spełni moich oczekiwań? Jak udokumentować takie „cofnięcie transakcji”? »

Jak opodatkować pożyczkę od wspólnika spółki z o.o.

Aktualizacja: 16.07.2007

Czy pożyczki udzielane naszej spółce z o.o. przez podatnika VAT i zarazem jej wspólnika podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych? Jeśli tak, to jaką stawką są opodatkowane? »

Czy nabycie nieruchomości w drodze licytacji sądowej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 12.05.2010

Przysądzenie własności nieruchomości (lub jej części) w drodze licytacji (egzekucji) sądowej na podstawie prawomocnego postanowienia sądu nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych. - Interpretacja Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku z 23 listopada 2006 r., nr DM/436-8/06/int-HB »

Opodatkowanie PCC zmiany umowy spółki

Aktualizacja: 14.02.2014

Zmiana umowy spółki, podobnie jak zawarcie umowy, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Opodatkowania dokonuje się na deklaracji PPC-3, którą należy złożyć w ciągu 14 dni od powstania obowiązku podatkowego. Stawka PCC przy umowach spółek i ich zmianach wynosi 0,5 proc. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Michał Koralewski

Aplikant radcowski, ekspert w dziedzinie prawa handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK