| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

PIT

PIT

Środki wypłacane za ustanowienie służebności zwolnione z podatku

Minister Finansów zmienił interpretację w zakresie opodatkowania wpłat przy służebności gruntu. Wskazując, że linie energetyczne są również elementami infrastruktury technicznej, w związku z tym środki wypłacane za ustanowienie służebności na rzecz właściciela linii są zwolnione z podatku. »

Deklaracje roczne PIT-4R i PIT-8AR

Aktualizacja: 08.01.2010

Do 31 stycznia 2008 r. płatnicy mają obowiązek przesłać do urzędu skarbowego roczne deklaracje podatkowe za 2007 r., tj. PIT-4R (o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy) i PIT-8AR (o zryczałtowanym podatku dochodowym). »

Wspólność majątkowa musi trwać cały rok

Aktualizacja: 14.01.2008

Jeśli mąż i żona chcą dochody z 2007 roku rozliczyć wspólnie w jednym PIT, ich wspólność majątkowa musiała trwać przez cały ubiegły rok. »

Zarobków brytyjskich nie wykazujemy w Polsce

Aktualizacja: 10.01.2008

Podatnik, który w 2007 roku uzyskiwał tylko dochody z pracy w Wielkiej Brytanii, nie będzie musiał rozliczać ich w polskim urzędzie skarbowym. »

Jakie są skutki sprzedaży budynku, jeśli przyjęto zaliczkę

Aktualizacja: 09.01.2008

W związku ze sprzedażą środka trwałego (budynku) mam w tym roku otrzymać zadatek (zaliczkę), a własność przenieść na kupującego w przyszłym roku. Czy w związku z przyjęciem zadatku (aktem notarialnym) wystąpi przychód i będę zobowiązana teraz zapłacić podatek dochodowy, czy dopiero przy sprzedaży w przyszłym roku? Czy jest jakaś różnica w skutkach podatkowych, jeśli to będzie zaliczka, a nie zadatek? Jestem VAT-owcem. Czy budynek jako używany będzie zwolniony z VAT? Kupiony był bez VAT. »

Czy korzystanie przez pracowników z automatów z napojami oznacza po ich stronie powstanie przychodu

Aktualizacja: 08.01.2008

Firma przekazała pracownikom karty magnetyczne uprawniające do korzystania z automatu z napojami. Automat jest umieszczony na terenie biura firmy. Każda karta ma określoną wartość, do której pracownik może korzystać z automatu w ciągu miesiąca. Czy kwoty te stanowią nasz koszt? Czy wartość tej karty stanowi przychód pracownika? »

Rodziny zastępcze nie odliczą ulgi na dzieci

Aktualizacja: 03.01.2008

Z ulgi z tytułu wychowywania własnych lub przysposobionych dzieci nie mogą korzystać podatnicy opiekujący się dziećmi jako rodzina zastępcza. »

Jak rozliczyć wydatki na rehabilitację

Aktualizacja: 11.01.2008

Osoby niepełnosprawne lub mające na utrzymaniu osoby niepełnosprawne, które poniosły wydatki na cele rehabilitacyjne lub wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, mogą w rocznym rozliczeniu podatkowym skorzystać z ulgi w podatku dochodowym. »

Czy zadośćuczynienie uzyskane od sprawcy wypadku jest zwolnione z opodatkowania

Aktualizacja: 02.01.2008

W grudniu 2006 r. uległem wypadkowi samochodowemu. W listopadzie 2007 r. sąd zasądził na moją rzecz od sprawcy wypadku 30 000 złotych jako zwrot kosztów leczenia (odszkodowanie) i 15 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Wiem, że od odszkodowania nie muszę płacić podatku, bo zostało zasądzone w wyroku sądowym. Ale czy muszę zapłacić podatek dochodowy od kwoty zadośćuczynienia? »

Ulga na nowe technologie, prawa nabyte

Aktualizacja: 11.01.2008

Osoby, które nabyły prawa do ulg mieszkaniowych, mogą jeszcze kontynuować dokonywanie odliczeń. Natomiast innowacyjne firmy mogą obniżyć dochód o wydatki na nowe technologie. »

Ile można zyskać na internecie, czyli ulga internetowa w PIT

Aktualizacja: 11.01.2008

Podatnikom korzystającym z internetu przysługuje prawo do odpisania w rocznej deklaracji podatkowej poniesionych z tego tytułu wydatków, udokumentowanych fakturami, tzw. ulga internetowa. »

Ulga rodzinna: Po 1145,08 złotych na dziecko

Aktualizacja: 11.01.2008

Podatnicy składający w urzędzie skarbowym PIT-36 lub PIT-37 w rozliczeniu za 2007 roku po raz pierwszy będą mogli pomniejszyć należny podatek z tytułu wychowywania dzieci własnych lub przysposobionych. »

Czy przysługuje ulga na dziecko

Aktualizacja: 27.12.2007

W tym roku córka skończyła 19 lat, ukończyła szkołę oraz wyszła za mąż. Czy przysługiwać mi będzie ulga podatkowa na dziecko za 2007 rok? »

Można skorzystać z ulgi, nawet gdy dziecko składa zeznanie

Aktualizacja: 20.12.2007

Jeżeli dziecko nie uzyska do końca roku podatkowego, czyli do 31 grudnia 2007 r., dochodów przekraczających 3015 zł, to rodzic będzie mógł skorzystać z ulgi rodzinnej. »

W jaki sposób rozliczyć zwrot amortyzowanego wcześniej komputera

Aktualizacja: 20.12.2007

Jak powinnam rozliczyć zamortyzowane kwoty (raty amortyzacyjne) notebooka, którego zakupiłam w październiku 2006 r., zaliczyłam do środków trwałych i amortyzowałam. Po drugiej awarii zażądałam zwrotu gotówki, którą otrzymałam wraz z fakturą korygującą. Problemem dodatkowym jest zakup oprogramowania u innego dostawcy w wersji OEM (czyli tylko do jednego komputera), które zakwalifikowałam jako wydatek na ulepszenie. Amortyzowane kwoty są więc większe, niż wynikałyby z faktury zakupu samego komputera. »

Działy specjalne są rozliczane na PIT-36L

Aktualizacja: 14.12.2007

W rocznym rozliczeniu podatkowym za 2007 rok deklarację PIT-36L po raz pierwszy będą składać również podatnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK