REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
PIT 2007
PIT 2007
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Wybór właściwego formularza lub formularzy do rozliczenia swoich dochodów (przychodów) osiągniętych w 2007 roku nie zawsze jest prostą sprawą. Czasem wystarczy nam jeden formularz, a bywają sytuacje, że oprócz trzech zasadniczych PITów musimy złożyć również kilka załączników. A zatem który PIT dla kogo ?

PITy główne (zeznania roczne)

Autopromocja


PIT-36 – czyli rozliczamy m.in. działalność gospodarczą lub najem opodatkowane wg skali i pracę za granicą


Formularz PIT-36 jest przeznaczony dla podatników, do których ma zastosowanie art. 45 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwanej dalej updof lub „ustawą” (czyli nie ryczałtowców ani opodatkowanych wg karty podatkowej), a których dochody nie mieszczą się w zakresie PIT-37.

PIT-36 wybierają podatnicy, którzy w 2007 r. niezależnie od liczby źródeł przychodów:

1) prowadzili:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

− pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej,

− działy specjalne produkcji rolnej opodatkowane na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej,

2) uzyskali przychody:

− z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub z innych umów o podobnym charakterze, opodatkowane na ogólnych zasadach,

− od których byli obowiązani samodzielnie opłacać zaliczki na podatek,

− ze źródeł przychodów położonych za granicą,

− z innych źródeł, opodatkowanych na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których ani płatnik, ani podatnik w ciągu roku podatkowego nie miał obowiązku odprowadzania zaliczek,

3) korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy (tzw. kredyt podatkowy),

4) są obowiązani dokonać doliczenia na podstawie art. 44 ust. 7f ustawy,

5) sporządzili remanent likwidacyjny w grudniu roku podatkowego,

6) są obowiązani doliczyć do swoich dochodów dochody małoletnich dzieci,

7) obniżają dochód o straty z lat ubiegłych,

8) wykazują należny zryczałtowany podatek dochodowy, o którym mowa w art. 29, 30 i 30a ustawy, jeżeli podatek ten nie został pobrany przez płatnika,

9) wykazują należny podatek dochodowy, o którym mowa w art. 30e ustawy.

W przypadku podatników wnoszących o wspólne opodatkowanie dochodów małżonków, jeden z powyższych warunków musi spełniać co najmniej jeden z małżonków.

Formularz PIT-36 przeznaczony jest zarówno dla podatników opodatkowujących swoje dochody indywidualnie, jak i łącznie z dochodami małżonka albo w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Załącznikami do PIT-36 mogą być: PIT/B, PIT/D, PIT/M, PIT/O, PIT/ZG i PIT/Z .

PIT-37 – czyli rozliczamy m.in. pracę, zlecenia i zasiłki opodatkowane wg skali


Formularz PIT-37 jest przeznaczony również dla podatników, do których ma zastosowanie art. 45 ust. 1 ustawy (czyli nie ryczałtowców ani opodatkowanych wg karty podatkowej) ale którzy w 2007 roku:

1) wyłącznie za pośrednictwem płatnika uzyskali przychody ze źródeł położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, opodatkowane na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, tj. w szczególności z tytułu:

− wynagrodzeń i innych przychodów ze stosunku służbowego, stosunku pracy (w tym spółdzielczego stosunku pracy) oraz pracy nakładczej,

− emerytur lub rent krajowych (w tym rent strukturalnych, rent socjalnych),

− świadczeń przedemerytalnych, zasiłków przedemerytalnych,

− należności z tytułu członkostwa w rolniczych spółdzielniach produkcyjnych lub innych spółdzielniach zajmujących się produkcją rolną,

− zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego,

− stypendiów,

− przychodów z działalności wykonywanej osobiście (m.in. z umów zlecenia, kontraktów menedżerskich, zasiadania w radach nadzorczych, pełnienia obowiązków społecznych, działalności sportowej),

− przychodów z praw autorskich i innych praw majątkowych,

− świadczeń wypłaconych z Funduszu Pracy lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,

− należności za pracę przysługujących tymczasowo aresztowanym oraz skazanym,

− należności z umowy aktywizacyjnej,

2) nie prowadzili pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej oraz działów specjalnych produkcji rolnej,

3) nie są obowiązani doliczać do uzyskanych dochodów dochodów małoletnich dzieci,

4) nie obniżają dochodów o straty z lat ubiegłych.


W przypadku podatników wnoszących o wspólne opodatkowanie dochodów małżonków, powyższe warunki dotyczą obojga małżonków.


Podatnicy, którzy nie spełniają wyżej wymienionych warunków, a ma do nich zastosowanie art. 45 ust. 1 ustawy, wypełniają zeznanie PIT-36, chyba że są opodatkowani podatkiem liniowym - to wtedy PIT-36L.

Formularz PIT-37 przeznaczony jest zarówno dla podatników opodatkowujących swoje dochody indywidualnie, jak i łącznie z dochodami małżonka albo w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Załącznikami do PIT-37 mogą być: PIT/D, PIT/O .

PIT-36L – czyli podatek liniowy 19%


Formularz PIT-36L jest przeznaczony dla podatników, którzy prowadzili pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej opodatkowane na zasadach określonych w art. 30c updof, czyli stawką 19% (tzw. podatek liniowy).


Formularz PIT-36L przeznaczony jest wyłącznie dla podatników rozliczających się indywidualnie.


Załącznikami do PIT-36L mogą być: PIT/B, PIT/ZG i PIT/Z .


PIT-28
– czyli ryczałtowe rozliczanie działalności gospodarczej, najmu lub dzierżawy


Formularz PIT-28 jest przeznaczony dla podatników którzy osiągnęli w 2007 roku:

- przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, lub

- z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, rozliczanych poza działalnością gospodarczą.


Załącznikami do PIT-28 mogą być: PIT-28A, PIT-28B, PIT/D, PIT/O, PIT/2K.


PIT-38
– czyli rozliczamy dochody ze sprzedaży akcji i udziałów


Formularz PIT-38 jest przeznaczony dla podatników, którzy w 2007 roku uzyskali przychody z tytułu:

1) odpłatnego zbycia:

− papierów wartościowych,

− pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka),

− pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z nich wynikających,

− udziałów w spółkach mających osobowość prawną;

2) objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną albo wkładów

w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub

jego zorganizowana część.


Załącznikiem do zeznania PIT-38 może być PIT/ZG, niezbędny w sytuacji jeżeli ww. przychody podatnicy osiągnęli również za granicą. Załącznik ten składa się odrębnie dla każdego państwa, w którym uzyskano dochód.


PIT-16A
– czyli roczne rozliczenie karty podatkowej


Formularz PIT-16A jest przeznaczony dla podatników opodatkowanych w formie karty podatkowej. Służy on do wykazania faktycznie zapłaconych i odliczonych od karty podatkowej kwot składki na ubezpieczenie zdrowotne w poszczególnych miesiącach roku podatkowego.

Pamiętajmy też, że jeżeli zapomnimy w ciągu roku zapłacić, którąś ze składek to nie możemy jej ani odliczyć od karty ani tym bardziej umieścić w PIT-16A. Nie można też odliczyć więcej składki niż wynosi kwota należnego w danym miesiącu podatku.

Nie można złożyć wspólnego rozliczenia z małżonkiem, który prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (PIT-36L), kartą podatkową (PIT-16A), ryczałtem ewidencjonowanym (PIT-28). Nie ma przy tym znaczenia czy ów małżonek uzyskał dochody z tej działalności, czy też nie. Zakaz wspólnego rozliczenia obowiązuje również gdy małżonek zgłosił zawieszenie działalności. Zakaz wspólnego rozliczenia nie dotyczy sytuacji rozliczania przez małżonka ryczałtem przychodów z najmu poza działalnością gospodarczą. Zasady te dotyczą również wspólnego opodatkowania się z dzieckiem osoby samotnie wychowującej dziecko.

Załączniki do zeznań


PIT/28A (załącznik do PIT-28) - to informacja o przychodach podatnika z działalności gospodarczej prowadzonej na własne nazwisko oraz z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze. Ale uwaga, ten formularz składają tylko ci ryczałtowcy, którzy uzyskują dochody indywidualnie (czyli nie w spółce osób fizycznych).


Załącznik ten powinni również wypełnić ryczałtowcy rozliczający najem poza działalnością gospodarczą. Małżonkowie osiągający wspólnie takie dochody mają wybór. Każdy z małżonków może wypełnić swój komplet (czyli PIT-28 i PIT/28A) albo zdecydować, że tylko jeden z nich złoży PIT-28 i PIT/28A, uwzględniając w nich łączne przychody obojga małżonków z tego tytułu.



PIT/28B
(załącznik do PIT-28) - to informacja którą musi złożyć ryczałtowiec osiągający przychody z działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki osób fizycznych (chodzi tu w szczególności o spółkę cywilną i jawną).



PIT/B
(załącznik do PIT-36 oraz PIT-36L) - to informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej w roku podatkowym. W załączniku tym podatnicy wykazują przychody, koszty, dochód lub stratę z działalności prowadzonej samodzielnie, a także w spółkach niebędących osobami prawnymi, w których są wspólnikami.


W przypadku łącznego opodatkowania dochodów małżonków, jak i małżonków rozliczających się indywidualnie, załącznik PIT/B wypełnia odrębnie każdy z małżonków. W załączniku tym, pozycję przeznaczoną do wpisania numeru PESEL wypełniają wyłącznie te osoby, które mają nadany ten numer.



PIT/D
(załącznik do PIT-36, PIT-37 i PIT-28) - to informacja o odliczeniu wydatków mieszkaniowych w roku podatkowym. Załącznik PIT/D jest przeznaczonydla podatników, którzy w zeznaniu podatkowym za 2007 r. dokonują odliczeń z tytułu wydatków mieszkaniowych poniesionych:

1) na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) mieszkaniowego, udzielonego podatnikowi w latach 2002-2006,

2) na kontynuację systematycznego gromadzenia oszczędności wyłącznie na jednym rachunku oszczędnościowo-kredytowym i w jednym banku prowadzącym kasę mieszkaniową,

3) na spłatę (wraz z odsetkami) kredytu bankowego lub pożyczki z zakładu pracy, otrzymanych w latach 1992-1993 na cele mieszkaniowe, określone w art. 26 ust. 1 pkt 5 i 6 updof w brzmieniu obowiązującym w tych latach,

4) w latach ubiegłych na cele mieszkaniowe (w tym na remont lub modernizację domu/mieszkania), jeżeli wydatki te nie znalazły pokrycia odpowiednio w dochodzie, przychodzie lub podatku za te lata.

Małżonkowie rozliczający się indywidualnie oraz małżonkowie opodatkowujący swoje dochody łącznie, jeżeli dokonują odliczeń z tytułu wydatków mieszkaniowych, składają jeden załącznik PIT/D. Zasada ta nie dotyczy małżonków, w stosunku do których sąd orzekł separację.


Załącznik ten należy dołączyć do zeznania składanego przez jednego z małżonków (PIT-28, PIT-36, PIT-37), bądź do wspólnego zeznania małżonków (PIT-36 albo PIT-37).


Podatnicy, którzy w zeznaniu podatkowym za 2007 r. po raz pierwszy dokonują odliczeń z tytułu wydatków poniesionych na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) mieszkaniowego, o których mowa w art. 26b ustawy w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2007 r., wraz z załącznikiem PIT/D składają oświadczenie PIT-2K.


Oświadczenie PIT-2K należy dołączyć do tego samego zeznania, przy którym został złożony załącznik PIT/D.



PIT/2K
(załącznik do formularzy PIT-36, PIT-37 i PIT-28) - to oświadczenie o wysokości wydatków związanych z inwestycją służącą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.

Powinni go złożyć podatnicy, którzy w zeznaniu podatkowym za 2007 r. po raz pierwszy dokonują odliczeń z tytułu wydatków poniesionych na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) mieszkaniowego, o których mowa w art. 26b ustawy, w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2007 r.. Podobnie jak przy PIT/D - małżonkowie składają jedno oświadczenie PIT/2K bez względu na to czy rozliczają się razem czy osobno.

Oświadczenie PIT-2K należy dołączyć do tego samego zeznania, przy którym został złożony załącznik PIT/D.


PIT/O
(załącznik do PIT-36, PIT-37 oraz PIT-28) - to informacja o odliczeniach od dochodu (przychodu) i podatku w 2007 roku. Załącznik PIT/O jest przeznaczony dla podatników korzystających z odliczeń od dochodu (przychodu) lub od podatku, z wyjątkiem odliczeń wydatków mieszkaniowych.


W przypadku wspólnego opodatkowania małżonków, składają oni wspólny załącznik PIT/O. Jeżeli z odliczeń korzysta zarówno mąż, jak i żona, należy wypełnić zarówno odpowiednie pozycje “podatnik”, jak również pozycje “małżonek”.


Jeżeli małżonkowie opodatkowują swoje dochody indywidualnie, załącznik PIT/O wypełnia i dołącza do swojego zeznania każdy z małżonków, o ile oczywiście korzysta z odliczeń.


Na formularzu PIT/O wykazuje się odliczenia m.in. z darowizn, ulgi internetowej, ulgi na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej. Trzeba też pamiętać, że część odliczeń nie wykazujemy w PIT/O a w głównym zeznaniu rocznym (składki ZUS, 1% podatek dla organizacji pożytku publicznego, straty, podatek zapłacony za granicą).


PIT/M
(załącznik do formularza PIT-36) - to informacja o dochodach małoletnich dzieci, podlegających łącznemu opodatkowaniu z dochodami rodziców w 2007 roku.


Każdy z podatników bez względu na sposób opodatkowania (indywidualnie, wspólnie z dochodami małżonka albo w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci) jest obowiązany odrębnie wypełnić załącznik PIT/M. W załączniku tym, pozycję przeznaczoną do wpisania numeru PESEL wypełniają wyłącznie te osoby, które mają nadany ten numer.


Zasadą jest, że dochody małoletnich dzieci własnych i adoptowanych (oprócz dochodów z ich pracy, stypendiów oraz dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku) dolicza się do dochodów rodziców lub dochodów osób samotnie wychowujących dziecko. Dochodów tych nie dolicza się tylko wtedy, gdy rodzicom nie przysługuje prawo pobierania pożytków ze źródeł przychodów dzieci.


Gdy rodzic osiągającego dochody dziecka nie rozlicza się na PIT-36 (a np. na PIT-36L, czy PIT-28), to nie składa formularza PIT/M z tym innym PITem.


Gdy dochody dziecka, podlegające doliczeniu do dochodu rodzica pasują rodzajowo do innego Pita niż PIT-36 (np. dochody z obrotu akcjami na giełdzie do PIT-38), to rodzic wykazuje te dochody w tym innym zeznaniu pod swoim nazwiskiem ale nie składa już formularza PIT/M z tym innym PITem.


PIT/Z
(załącznik do formularzy PIT-36 oraz PIT-36L) - to informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzonej przez podatników korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust.7a updof, osiągniętego (poniesionej) w 2007 roku. Chodzi tu o podatników, którzy po raz pierwszy rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej i skorzystali z możliwości niepłacenia zaliczek na podatek dochodowy.


PIT/Z wypełnia odrębnie każdy z małżonków bez względu na to, czy rozliczają się wspólnie czy osobno.



PIT/ZG
(załącznik do formularzy PIT-36, PIT-36L oraz PIT-38) - to informacja o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku w 2007 roku.


Załącznik ten składają osoby, które w roku podatkowym uzyskały dochody z tytułu działalności wykonywanej za granicą lub ze źródeł przychodów położonych za granicą i dochody te podlegają opodatkowaniu w Polsce zgodnie z art. 27 ust. 8, 9, 9a updof.


W załączniku podatnik wykazuje dochody z tytułu działalności wykonywanej za granicą lub ze źródeł przychodów położonych za granicą oraz podatek zapłacony za granicą (jeżeli do dochodów tych ma zastosowanie metoda odliczenia podatku zapłaconego za granicą), rozliczane w zeznaniu podatkowym PIT-36.


Załącznik składa się odrębnie dla każdego państwa uzyskania dochodu.


PIT/ZG wypełnia odrębnie każdy z małżonków bez względu na to, czy rozliczają się wspólnie czy osobno.


Oprac. Paweł Huczko

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jaka inflacja w Polsce w 2024 roku? W marcu najniższa, w grudniu najwyższa. Średnio ok. 3,5 proc. Stopy procentowe spadną najwcześniej w listopadzie [prognozy ekonomistów]

    Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2024 r. wzrosły rdr o 2,0 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,2 proc. - podał 15 kwietnia Główny Urząd Statystyczny. Niestety w kolejnych miesiącach nastąpi szybszy wzrost cen żywności i paliw - prognozują ekonomiści. Na koniec roku inflacja ma osiągąć ok. 4,5-4,8 proc. rdr. A średnio w 2024 roku ok. 3,5% rdr.

    Kontrole kadr i ewidencji kierowców w firmie transportowej. Na co zwracają uwagę ITD, PIP, ZUS i inni kontolerzy?

    Prawidłowe rozliczenie kierowców z dobrze prowadzonymi kadrami zapewniają nie tylko optymalizację kosztów, ale przede wszystkim bezpieczeństwo firmy transportowej. Tutaj nie ma równania z jedną niewiadomą. A kontrole ITD i PIP potwierdzają, że pomiędzy kadrami i rozliczeniami kierowców musi istnieć sprzężenie zwrotne.

    W pierwszym kwartale 2024 roku poziom inflacji wyniósł 2,8% r/r. Ceny wzrosły w niemal wszystkich grupach towarów i usług

    W pierwszym kwartale 2024 roku poziom inflacji wyniósł 2,8% r/r. Ceny wzrosły w niemal wszystkich grupach towarów i usług – z wyjątkiem transportu.

    Rada Fiskalna zacznie obradować w 2026 roku. "Pracujemy nad projektem Rady Fiskalnej. Premier Donald Tusk mówił o tym w expose" - poinformował minister finansów Andrzej Domański

    Rada Fiskalna zacznie obradować w 2026 roku, a projekt jej funkcjonowania zostanie przedstawiony w bieżącym roku - poinformował minister finansów Andrzej Domański. Nowa instytucja rządowa ma składać się z neutralnych członków, którzy będą opiniowali wydatki budżetu państwa.

    Na czym polega prowadzenie dokumentacji pracowniczej? Jak przechowywać akta osobowe pracowników?

    Na czym polega prowadzenie dokumentacji pracowniczej? Jak przechowywać akta osobowe pracowników? Co obejmuje dokumentacja w sprawach związanych ze stosunkiem pracy?

    Największy jednorazowy przelew z UE. Wpłynęło 27 mld zł płatności z KPO

    Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz poinformowała, że płatność z pierwszego wniosku, złożonego w grudniu ub.r., dotyczącego środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), w wysokości 27 mld zł trafiła dziś do Polski.

    Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenia Filmowców Polskich odniósł się do kwestii "tantiem od internetu"

    Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych Stowarzyszenia Filmowców Polskich odniósł się do artykułu "Tantiemy od internetu - nadchodzi nowy parapodatek! Przedsiębiorcy są zaniepokojeni", wskazując m.in., że "nazywanie tantiem z internetu dla twórców filmowych nowym parapodatkiem jest zabiegiem absolutnie nieuprawnionym".

    Podatek od nieruchomości od mieszkania na wynajem. Jaka stawka? 33,10 zł czy 1,15 zł za 1 m2?

    Właściciele mieszkań przeznaczonych na wynajem nie mają pewności, ile powinien wynosić podatek od nieruchomości od takiego mieszkania. To bardzo ważna kwestia, bo mówimy o dwóch stawkach, które mogą mieć zastosowanie. W większości gmin, pierwsza taka stawka wynosi obecnie 33,10 zł za 1 metr kwadratowy, a druga - 1,15 zł za 1 metr kwadratowy. Różnica jest zatem ogromna. Dlaczego podatek od nieruchomości w kontekście wynajmu mieszkań jest problematyczny?

    KSeF od 2025 roku? Będzie można wystawić normalną fakturę i dopiero potem wysłać do KSeF. prof. Modzelewski: podstawowy błąd naprawiony, reszta absurdów pozostała

    Autorzy projektu nowelizacji przepisów, które miały z dniem 1 lipca br. narzucić podatnikom VAT obowiązek wystawiania tzw. faktur ustrukturyzowanych w KSeF, nieco przejrzeli na oczy i dostrzegli podstawowy błąd swojej koncepcji – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski. 

    "DGP": Urzędy skarbowe nie nałożyły dotąd na żadne przedsiębiorstwo kary za nieprzesłanie adresu strony internetowej ze strategią podatkową

    Urzędy skarbowe nie nałożyły dotąd na żadne przedsiębiorstwo kary za nieprzesłanie adresu strony internetowej ze strategią podatkową - poinformował "DGP" resort finansów, pisze w poniedziałkowym wydaniu gazeta, która pyta, czy wszyscy tak dobrze wypełniają ten obowiązek, czy nikt tego nie sprawdza.

    REKLAMA