| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > PIT > PIT > Dochody zagraniczne > Błędy w holenderskim kalkulatorze podatkowym mogą uszczuplić zwrot podatku

Błędy w holenderskim kalkulatorze podatkowym mogą uszczuplić zwrot podatku

Polacy pracujący w Holandii i rozliczający się z tamtejszą skarbówką nie powinni korzystać z darmowego kalkulatora urzędowego. Błędnie nalicza on wartość nadpłaty średnio nawet o 300 euro - ostrzega Adam Powiertowski, prezes firmy Euro-Tax.pl, świadczącej e-usługi w zakresie zwrotu podatku płaconego przez osoby legalnie zatrudnione za granicą.

Holenderskie urzędy skarbowe nie mają restrykcyjnie ustalonych terminów realizacji zwrotu podatku. Istnieje jednak zasada, iż klient, którego zgłoszenie wpłynie do urzędu w ciągu pierwszego kwartału następnego roku po okresie zatrudnienia, może spodziewać się decyzji do końca czerwca danego roku. Natomiast zwrot nadpłaconego podatku z zeznania zarejestrowanego w drugim kwartale powinien nastąpić do końca roku. Wszelkie późniejsze zgłoszenia będą rozpatrywane przez urząd nawet do trzech lat.

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

Termin trzech lat działa także w stosunku do oddanych już deklaracji, holenderska skarbówka ma prawo badać i weryfikować złożone zeznania podatkowe właśnie do trzech lat wstecz. W niektórych przypadkach błędnie wypełnione dokumenty skarbowe mogą skutkować nałożeniem kar ze strony niderlandzkiego urzędu.

Według GUS Holandia, po Wielkiej Brytanii i Niemczech, to trzeci najchętniej wybieranym przez Polaków kraj emigracji.

Limity ulg i odliczeń w PIT 2014 / 2015

Euro-Tax.pl jest firmą świadczącą e-usługi w zakresie zwrotu podatku płaconego przez osoby legalnie pracujące za granicą. Z jej usług skorzystało już ponad 100 tys. klientów. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek sp. z o.o.

Skrivanek sp. z o.o. jest jedną z największych firm tłumaczeniowych i szkół językowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK