| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Podatki na wsi > Obowiązek złożenia deklaracji PIT-6/PIT-6L na 2015 r.

Obowiązek złożenia deklaracji PIT-6/PIT-6L na 2015 r.

Podatnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej w terminie do 1 grudnia br. powinni złożyć w urzędzie skarbowym właściwym według swojego miejsca zamieszkania deklarację PIT-6/PIT-6L. Złożona deklaracja jest podstawą do wymiaru zaliczek w 2015 r.

Dochód z działów specjalnych produkcji rolnej - normy szacunkowe

Podatnik, który opodatkowuje dochody osiągane z działów specjalnych produkcji rolnej według norm szacunkowych, w deklaracji PIT-6/PIT-6L nie składa oświadczenia o ustalaniu dochodów na podstawie ksiąg, lecz określa rodzaj produkcji, numer działu oraz planowany rozmiar produkcji.

Dochód ustalony według norm szacunkowych podlega opodatkowaniu według skali podatkowej.

Działalność rolnicza - indywidualnie, czy w spółce

Niezłożenie deklaracji PIT-6/PIT-6L

Podatnik, który nie złoży deklaracji PIT-6/PIT-6L, powinien liczyć się z zarzuceniem mu przez organ podatkowy uchylania się od opodatkowania. Podatnik, który uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie składa deklaracji, przez co naraża podatek na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

Jeżelipodatnik spóźni się ze złożeniem deklaracji PIT-6/PIT-6L w terminie, aby uniknąć kary, wraz z deklaracją może złożyć tzw. czynny żal, określając w nim przyczyny niezłożenia deklaracji w terminie.


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "KM-LEX"

Kancelaria Prawna "KM-LEX" Roszczenia i usługi prawne Krzysztof Konopka. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK