REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wczytaj dane z Portalu Podatkowego i rozlicz PIT-a jeszcze prościej

 e-file sp. z o.o.
Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami
Wczytaj dane z Portalu Podatkowego i rozlicz PIT-a jeszcze prościej
Wczytaj dane z Portalu Podatkowego i rozlicz PIT-a jeszcze prościej

REKLAMA

REKLAMA

Udostępnienie przez Ministerstwo Finansów wstępnie wypełnionego PIT-a-37 (tzw. PIT PFR – Pre-Filed tax Return) ucieszyło już wielu podatników. E-pity idą jeszcze dalej. Aplikacja jest pierwszym na rynku programem do PIT-ów, który pozwala wykorzystać udostępnione dane do wypełnienia także innych deklaracji niż proponowany przez Ministerstwo Finansów PIT-37. Wczytanie danych umożliwia skorzystanie z dobrodziejstw nowej usługi również osobom prowadzącym działalność gospodarczą, uzyskującym przychody z najmu czy z zagranicy i jeszcze bardziej automatyzuje coroczny obowiązek rozliczenia się z fiskusem.

Jak wypełnić PIT w aplikacji e-pity, korzystając przy tym z uproszczeń  PFR?

Z PIT-a PFR, czyli udostępnionej przez Ministerstwo Finansów wstępnie wypełnionej deklaracji, jak na razie, skorzystać mogą wyłącznie osoby rozliczające się za pomocą deklaracji PIT-37 (przygotowywanych na podstawie PIT-11, PIT-8C lub PIT-R), czyli przede wszystkim zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, zlecenia i o dzieło. Aplikacja e-pity, stanowiąc pewnego rodzaju „nakładkę” na usługę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów, dodaje do niej praktyczne funkcjonalności i otwiera ją na podatników składających także inne deklaracje, np. PIT-36. W skrócie wygląda to tak, że program e-pity pobiera dane z Portalu Podatkowego MF, pozwala je wygodnie uzupełnić lub dodać do nich informacje wpisane w poprzednich latach przez osoby już korzystające z aplikacji.

Autopromocja

Udostępniona przez Ministerstwo Finansów wstępnie wypełniona deklaracja PIT-37, nie zawiera danych o dodatkowych przychodach, które jesteśmy zobowiązani uzupełnić samodzielnie, modyfikując wstępnie wypełniony PIT PFR. Program e-pity, pobiera dane z Portalu Podatkowego MF, a następnie pomaga uzupełnić PIT-a o dodatkowe przychody oraz zweryfikować koszty, uwzględniając przysługujące ulgi i odliczenia. Aplikacja pamięta również dane podatnika i jego rodziny z lat poprzednich (wersja desktop), niezbędne do skorzystania z ulg np. na dzieci oraz wysyłki e-deklaracji. Program prowadzi podatnika krok po kroku, nie pozwalając zapomnieć o możliwych ulgach podatkowych oraz daje możliwość odliczenia 1% na dowolną organizację pożytku publicznego.

Limity ulg i odliczeń w PIT 2014 / 2015

E-pity pozwalają na korzystanie z usługi PFR zarówno online, jak i w wygodnym programie pobranym na komputer. W każdej chwili można przerwać proces rozliczania deklaracji, zapisać dane i w dogodnym momencie do nich wrócić. Co istotne, dzięki usłudze PIT PFR w aplikacji e-pity, podatnicy wypełnią nie tylko PIT-37, ale także wygodnie przygotują roczną deklarację PIT-36 dedykowaną osobom prowadzącym działalność gospodarczą, uzyskującym przychody z najmu czy z zagranicy. Pobrane z Portalu Podatkowego MF dane wystarczy tylko uzupełnić o brakujące kwoty z zakresu prowadzonej działalności gospodarczej. Po uzyskaniu pełnomocnictwa do działania w imieniu klienta, z usługi wstępnie wypełnionego PIT PFR w aplikacji e-pity, mogą korzystać także doradcy podatkowi oraz biura rachunkowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wypełnioną deklarację, przygotowaną w oparciu o wstępnie wypełnionego PIT-a PFR, można wysłać w e-pity elektronicznie do systemu e-Deklaracje.gov.pl, otrzymując mailem Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), ale także wydrukować czy zapisać na komputerze.

Ulga z tytułu wychowywania dzieci 2014 / 2015

PFR w polskim wydaniu to przyjaźnie zaprojektowana i dobrze wdrożona usługa. Wczytanie przez podatnika udostępnionych danych pozwala jeszcze szybciej rozliczyć się z fiskusem i kolejny raz udowadnia, że dobre rozwiązania z zakresu e-administracji mogą powstać na styku systemów informatycznych administracji publicznej oraz firm komercyjnych i zaangażowaniu społeczności użytkowników – mówi Adam Mielcarski, wiceprezes zarządu e-file sp. z o.o., producenta aplikacji e-pity – Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu zyskują przede wszystkim podatnicy, a rozliczenie PIT-a staje się jeszcze prostsze.

Korzystaj z PFR podając zestaw najprostszych danych

Warunkiem wczytania danych PFR do aplikacji e-pity jest podanie prawidłowych informacji uwierzytelniających: imienia i nazwiska, numeru PESEL lub NIP, daty urodzenia oraz sumy przychodów za 2014 r. z deklaracji PIT-11, PIT-8C lub PIT-R. W samej aplikacji, pięciokrotna nieudana próba pobrania wstępnie wypełnionego PIT-a, blokuje możliwość skorzystania z usługi PFR, co w praktyce, uniemożliwia podszycie się pod podatnika.

Transmisja danych pomiędzy aplikacją e-pity (serwerami firmy e-file), a Portalem Podatkowym (serwerami Ministerstwa Finansów), odbywa się z wykorzystaniem algorytmów szyfrowania danych (SSL), a w chwili wczytania ich do programu, dane są automatycznie usuwane z serwerów e-file. W wersji desktop programu e-pity, istnieje również opcja wczytywania danych bez udziału serwera e-file. Jest to zgodne z żelazną zasadą firmy e-file, producenta aplikacji e-pity i pomysłodawcy jej integracji z usługą PFR, by ze względów bezpieczeństwa nie przechowywać żadnych danych wprowadzanych przez podatników do programu. Są one zapisywane wyłącznie na komputerze osoby wypełniającej deklarację.

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

O czym należy pamiętać

Usługa wstępnie wypełnionego PIT-a PFR, przygotowanego przez Administrację Podatkową, nie zwalnia podatnika z odpowiedzialności za rozliczenie wszystkich przychodów. Aplikacja e-pity dba o to, by podatnik nie tylko nie zapomniał uwzględnić wszystkich przychodów, ale także by mógł zmodyfikować koszty i rozliczyć wszystkie przysługujące mu ulgi i odliczenia.

W okresie 2 tygodni betatestów obsługi PFR w e-pity podatnicy wczytali 15 tys. wstępnie przygotowanych deklaracji PIT. Od 14 kwietnia 2015 r. program e-pity z obsługą PFR można pobrać lub uruchomić online na stronie: www.e-pity.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polska ustawa o kryptoaktywach od 30 czerwca 2024 r. Założenia i cel nowych przepisów [omówienie projektu]

    Projekt ustawy o kryptoaktywach ma zaimplementować do krajowych przepisów rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1114 z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie rynków kryptoaktywów oraz zmiany rozporządzeń (UE) nr 1093/2010 i (UE) nr 1095/2010 oraz dyrektyw 2013/36/UE i (UE) 2019/1937 (Dz. U. UE. L. z 2023 r. Nr 150, str. 40 z późn. zm.) (dalej: MiCA) określające zasady regulacji i nadzoru emisji, handlu i świadczenia usług związanych z kryptowalutami. Rozporządzenie obowiązuje już od 29 czerwca 2023 r., ale w pełni zacznie być stosowane dopiero w grudniu 2024 r. Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze sektora rynku kryptoaktywów, mających na celu realizację zadań wynikających z rozporządzenia MiCA, w szczególności w zakresie skutecznego nadzoru i ochrony inwestorów. Według ustawodawcy podjęcie działań zmierzających do realizacji ww. celów zapewni rozwój rynku w perspektywie wieloletniej oraz bezpieczeństwo przez rozszerzenie kompetencji nadzorczych. Za projekt ustawy odpowiada Podsekretarz Stanu Ministerstwa Finansów. 

    Rozlicz się przez internet. Dzięki usłudze Twój e-PIT szybko i łatwo rozliczysz swój PIT

    Okres rozliczeń rocznych PIT trwa do końca kwietnia. Dzięki usłudze Twój e-PIT udostępnionej przez Ministerstwo Finansów w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) możesz szybko i wygodnie rozliczyć swój PIT. Zwłaszcza jeśli masz Profil Zaufany. Jeśli nie masz – założysz go od ręki.

    PIT 2024. Czy można rozliczyć podatki bez Profilu Zaufanego?

    Sezon rozliczeń podatkowych jest w pełni. Dzięki usłudze e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, możesz  szybko rozliczyć swój PIT. Resort zaleca, aby z rozliczeniem nie zwlekać.

    Co można sobie odliczyć od podatku 2024? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu PIT?

    Co można odliczyć z podatku PIT? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu w 2024 roku?

    Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS-em w 2024 roku? Jak uzyskać skierowanie? Ile trzeba czekać?

    Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia kieruje do miejscowości uzdrowiskowych, ale także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z leczenia może skorzystać każdy ubezpieczony, który jest zagrożony utratą zdolności do pracy. Warunkiem jest jednak, by rehabilitacja poprawiła rokowania stanu zdrowia i przyczyniła się do powrotu do aktywności zawodowej.

    Limit pomocy de minimis dla MŚP 2024 - podwyżka od 1 maja

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego MŚP nadal udzielana będzie pomoc de minimis w formie gwarancji BGK spłaty kredytu lub innego zobowiązania - napisał resort w OSR do projektu. Rozporządzenie wdroży w życie unijne przepisy wprowadzające nowy wyższy limit takiej pomocy dla jednego przedsiębiorstwa w ciągu 3 lat.

    Ulga sponsoringowa a koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych

    Po koniec 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że podmioty osiągające przychody z zysków kapitałowych również mogą odliczać koszty wspierania sportu, edukacji i kultury, na podstawie art. 18ee, niezależnie od tego czy koszty te zostaną przyporządkowane do przychodów z zysków kapitałowych czy pozostałych przychodów.

    Rozrachunki w księgowości wsparte sztuczną inteligencją. Nadchodzi nowe

    Czy sztuczna inteligencja może wspomóc księgowym w rozrachunkach? Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji programy księgowe pozwalają na dużą automatyzację procesów w tym zakresie.

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Składki ZUS wspólników spółki z o.o. (jednoosobowej i wieloosobowej). Kto i kiedy nie zapłaci składek?

    Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych różnicują pozycję wspólników spółki z o.o. w zakresie podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu w zależności od tego, czy spółka jest jednoosobowa czy wieloosobowa.

    REKLAMA