| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Podatki osobiste > VAT > Zwolnienie z obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kasy fiskalnej

Zwolnienie z obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kasy fiskalnej

Podatnika, świadczącego usługi psychoterapeutyczne obowiązują zasady ogólne prowadzenia kas fiskalnych. Może on korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej ww. usług ze względu na nieprzekroczenie w poprzednim roku podatkowym kwoty obrotu zrealizowanego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w wysokości 20 000 zł, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2016 r.

Odpowiadając podatnikowi organ podatkowy uznał, że wyłączenie ze zwolnienia z  obowiązku ewidencjonowania, usług w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów określone w § 4 pkt 2 lit. f, nie obejmuje swym zakresem usług wykonywanych przez psychologa.

Reasumując Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach stwierdził, że Wnioskodawca ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej prowadzonych przez siebie usług ze względu na fakt, iż nie nastąpiło przekroczenie w poprzednim roku podatkowym kwoty obrotu zrealizowanego na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w kwocie 20 000 zł, pamiętając o tym, że nie może nastąpić to później niż 31 grudnia 2016 r. oraz z uwzględnieniem § 5 ust. 1 rozporządzenia (czyli przepisu, zgodnie z którym zwolnienie traci moc po upływie 2 miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik przekroczył 20 tys. zł obrotu realizowanego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych).

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

Ewelina Zalewska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK