| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ryczałt > Karta podatkowa > Czy wyrób i wysyłkowa sprzedaż mebli sosnowych może być opodatkowana kartą podatkową

Czy wyrób i wysyłkowa sprzedaż mebli sosnowych może być opodatkowana kartą podatkową

Od połowy 2010 roku planuję wytwarzać i sprzedawać meble sosnowe w większości przez Internet. Do ceny wyrobu doliczana będzie wartość przesyłki. Czy fakt wyodrębnienia na fakturze obok mebli wartości przesyłki wpływa jakoś na prawo bycia opodatkowanym w formie karty podatkowej?

Dlatego gdy przedmiotem działalności gospodarczej jest wytwarzanie oraz sprzedaż mebli drewnianych (czynności te mieszczą się w definicji działalności określonej w art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne) to przedsiębiorca ma możliwość opodatkowania w 2010 r. przychodów uzyskiwanych w ramach pozarolniczej działalność gospodarczej w formie karty podatkowej, pod warunkiem że zostaną spełnione wymogi zawarte w przepisie art. 23 ust. 1 pkt 1 powoływanej ustawy.

Fakt wyodrębniania na fakturze obok wartości wytworzonego produktu wartość przesyłki nie pozbawia prawa do bycia opodatkowanym w formie karty podatkowej. Tak też stwierdził Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z 4 grudnia 2009 r. (nr IPPB1/415-754/09-2/KS).

Podstawa prawna: art. 4 i art. 23 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930 z późn. zm.)

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Łukasik

Prawnik, doktorant

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »