| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ryczałt > Karta podatkowa > Czy usługi naprawy sprzętu RTV mogą być opodatkowane kartą podatkową

Czy usługi naprawy sprzętu RTV mogą być opodatkowane kartą podatkową

Planuję założyć punkt napraw sprzętu rtv i rozliczać się kartą podatkową, bo z tym podobno najmniej formalności. Jakie konkretnie usługi z tego zakresu mogą być objęte kartą podatkową? Ile będę płacił miesięcznie podatku przy zatrudnieniu jednego pracownika?

W świetle poz. 22 załącznika nr 4 do ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. Nr144 poz.930 z późn. zm.) usługi w zakresie tele- i radiomechaniki, które mogą być opodatkowane kartą podatkową, to:

1. naprawa i konserwacja oraz instalowanie urządzeń i aparatów:
- radiowych,
- telewizyjnych,
- teletechnicznych,
- elektroakustycznych, w tym również domofonów,
- sygnalizacyjnych oraz
- elektronicznych i elektromechanicznych urządzeń współpracujących, w tym również anten telewizyjnych, z wyjątkiem instalacji i montażu anten satelitarnych i sieci telewizji kablowej.

2. Konserwacja i naprawa telefonicznej sieci wewnątrzzakładowej, central telefonicznych, aparatów telefonicznych i urządzeń dyspozytorskich wewnątrzzakładowych.

3. Wykonywanie nietypowych urządzeń stabilizacyjnych, antenowych oraz części zamiennych, elementów i podzespołów.

4. Inne prace i czynności towarzyszące, niezbędne do całkowitego wykonania i wykończenia wyrobu lub świadczonej usługi.

Polecamy: serwis VAT

Zgodnie z załącznikiem nr 3 do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym (…) przy zatrudnieniu 1 pracownika przedsiębiorca świadczący usługi w zakresie tele- i radiomechaniki - rozliczający się w formie karty podatkowej zapłaci miesięcznie:
- 462 zł (działając w miejscowości do 5 tys. mieszkańców);
- 508 zł (działając w miejscowości od 5 tys. do 50 tys. mieszkańców);
- 543 zł (działając w miejscowości powyżej 50 tys. mieszkańców).

Jak założyć własną firmę

Warto też wiedzieć, że każdy przedsiębiorca prowadzący działalność, o której mowa w art. 23 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym (…), podlegać może opodatkowaniu w formie karty podatkowej, jeżeli:
1. złoży wniosek o zastosowanie opodatkowania w tej formie,
2. we wniosku, o którym mowa w pkt 1, zgłosi prowadzenie działalności wymienionej w jednej z 12 części tabeli,
3. przy prowadzeniu działalności nie korzysta z usług osób nie zatrudnionych przez siebie na podstawie umowy o pracę oraz z usług innych przedsiębiorstw i zakładów, chyba że chodzi o usługi specjalistyczne,
4. nie prowadzi, poza jednym z rodzajów działalności wymienionej w art. 23, innej pozarolniczej działalności gospodarczej,
5. małżonek przedsiębiorcy nie prowadzi działalności w tym samym zakresie,
6. nie wytwarza wyrobów opodatkowanych, na podstawie odrębnych przepisów, podatkiem akcyzowym,
7. pozarolnicza działalność gospodarcza zgłoszona we wniosku, o którym mowa w pkt 1, nie jest prowadzona poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

TC Concept

Firma doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »