| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ulgi > PIT > Czy można odliczyć zaległe składki na ZUS?

Czy można odliczyć zaległe składki na ZUS?

Czy zaległe za 2009 rok składki na własne ubezpieczenie społeczne zapłacone w 2010 roku można odliczyć od dochodu za 2010 r.?

Odpowiedź KIP:

Odliczeniu od dochodu podlegają składki określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. Nr 137, poz. 887, z późn. zm.).

59.00 złPrzewodnik po zmianach przepisów II-IV kwartał 2014 - PDF

Przepis art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT nie zawiera żadnych ograniczeń dotyczących roku podatkowego, za który składki są należne.

Odliczeniu podlegają składki faktycznie zapłacone w danym roku, niezależnie od tego, którego roku dotyczą.

Jeśli więc podatnik opłaci faktycznie dopiero w roku bieżącym składki na ubezpieczenie społeczne za lata ubiegłe, będą one wówczas podlegać odliczeniu w roku ich poniesienia.

Polecamy: Odliczenie składek na ubezpieczenie społeczne

Polecamy: Odliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne

Aktualizacja: 24.10.2011

Ekspert:

Krajowa Informacja Podatkowa

System telefonicznej informacji dla podatników utworzony przez Ministerstwo Finansów

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy można odliczyć zaległe składki na ZUS?
Czy można odliczyć zaległe składki na ZUS?

Biuletyn VAT159.00 zł

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

LIS21
TydzieńPWŚCPSN
44272829303112
453456789
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930

Poznaj platformę INFORFK

Ostatnio na forum

Narzędzia księgowego

Eksperci infor.pl

ifirma.pl

Mała księgowość internetowa ifirma.pl

Zostań ekspertem Infor.pl »