| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ulgi > PIT > PIT od dochodu ze sprzedaży nieruchomości – zwolnienie na modernizację mieszkania

PIT od dochodu ze sprzedaży nieruchomości – zwolnienie na modernizację mieszkania

Podatnik zbył nieruchomość nabytą po dniu 1 stycznia 2009 r. Czy podatnik, zgodnie z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d w związku z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, może wydatkować uzyskany dochód na modernizację własnego mieszkania ?

Odpowiedź KIP:

Tak. Za wydatki poniesione na tzw. własne cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT uznaje się również wydatki poniesione na tzw. modernizację własnego mieszkania.

Za wydatki, uprawniające do skorzystania z przedmiotowego zwolnienia uważa się bowiem m.in. wydatki poniesione na budowę, rozbudowę, nadbudowę, przebudowę lub remont własnego budynku mieszkalnego, jego części lub własnego lokalu mieszkalnego, a także rozbudowę, nadbudowę, przebudowę lub adaptację na cele mieszkalne własnego budynku niemieszkalnego, jego części, własnego lokalu niemieszkalnego lub własnego pomieszczenia niemieszkalnego – położonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Konfederacji Szwajcarskiej (art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) – e) ustawy o PIT).

Ile zapłacisz PIT przy sprzedaży domu, mieszkania lub działk

Budowa i remont

Umowa najmu a podatek od nieruchomości

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »