| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ulgi > PIT > Czy dofinansowanie do zielonej szkoły dla dziecka jest opodatkowane PIT?

Czy dofinansowanie do zielonej szkoły dla dziecka jest opodatkowane PIT?

Jeżeli wypoczynek dziecka w formie zielonej szkoły jest zorganizowany przez podmiot spełniający kryteria przepisów MEN, to dofinansowanie ze środków obrotowych firmy do tego wypoczynku dzieci będzie korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł.

Stosownie do § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67 ze zm.), organizatorami wypoczynku mogą być szkoły i placówki, osoby prawne i fizyczne, a także jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Zatem w sytuacji, gdy wypoczynek dziecka w formie zielonej szkoły jest zorganizowany przez podmiot spełniający kryteria ww. przepisów MEN, to dofinansowanie ze środków obrotowych firmy do tego wypoczynku dzieci będzie korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o PIT.

Natomiast wartość ww. świadczeń przekraczających kwotę 760 zł w skali roku ze środków obrotowych firmy, pracodawca ma obowiązek doliczać do wynagrodzenia pracownika wypłacanego w danym miesiącu i od łącznego przychodu obliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy według zasad przewidzianych dla przychodów ze stosunku pracy.

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

3 Z Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Odziemiec

ekspert z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »