| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Urząd Skarbowy > Kontrola skarbowa > Na tropie szarej strefy podatkowej

Na tropie szarej strefy podatkowej

Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy przeprowadził w dniu 11 lipca 2010 r. kolejną akcję wymierzoną w nieuczciwych sprzedawców handlujących na bazarach, targowiskach i giełdach.

Pod lupą kontroli skarbowej oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej znalazło się targowisko w Inowrocławiu. Akcja została przeprowadzona przy wsparciu funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Inowrocławiu.

Inspektorzy kontroli skarbowej sprawdzali czy handlujący rzetelnie ewidencjonują sprzedaż. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy przeprowadzili kontrole legalności pobytu oraz legalności zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców.

W wyniku przeprowadzonych czynności inspektorzy kontroli skarbowej nałożyli 50 mandatów karnych, w tym 11 mandatami ukarano handlujących na targowisku obcokrajowców.

Wobec 9 osób podjęto działania wyjaśniające. Funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 50 cudzoziemców (obywateli Bułgarii, Armenii, Ukrainy, Rumunii oraz Wietnamu).

W związku z podejrzeniem naruszenia przez trzech obywateli Bułgarii przepisów Kodeksu Wykroczeń, funkcjonariusze wystawili wezwania do stawiennictwa w Placówce Straży Granicznej w Bydgoszczy w celu potwierdzenia zarejestrowania działalności gospodarczej

Polecamy: Karta podatkowa - poradnik użytkownika

W przypadku potwierdzenia podejrzenia naruszenia prawa, zostaną złożone wnioski do sądu o ukaranie. Funkcjonariusze Straży Granicznej nałożyli ponadto mandat karny na obywatela Bułgarii za wykonywanie działalności gospodarczej niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Skoordynowane działania zmierzające do ukrócenia nieuczciwych i zakłócających zdrową konkurencję praktyk, prowadzone m.in. wspólnie ze Strażą Graniczną będą kontynuowane.

Polecamy: Jak założyć firmę

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK