| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Urząd Skarbowy > Najczęstsze problemy > Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi od 2011 roku upoważniony do wydawania interpretacji indywidualnych

Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi od 2011 roku upoważniony do wydawania interpretacji indywidualnych


Do pięciu wzrośnie liczba dyrektorów izb skarbowych upoważnionych do wydawania interpretacji indywidualnych w imieniu Ministra Finansów. Takie rozszerzenie kompetencji tego organu przewiduje projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego zamieszczony na stronach internetowych Ministerstwa Finansów.

Zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem do wydawania indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego w imieniu Ministra Finansów są upoważnieni czterej Dyrektorzy Izb Skarbowych: w Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu i Warszawie.

Upoważnienie piątego stało się konieczne w związku ze zmianami organizacyjnymi wprowadzonymi zarządzeniem Ministra Finansów z 21 września 2010 r. w sprawie organizacji urzędów i izb skarbowych oraz nadania im statutów. Zarządzenie to przewiduje bowiem m.in. utworzenie dodatkowego, piątego Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Piotrkowie Trybunalskim. Biuro to ma działać w ramach Izby Skarbowej w Łodzi.

Projektowane rozporządzenie określa także terytorialny zasięg Biura Krajowej Informacji Podatkowej podlegającego Izbie Skarbowej w Łodzi.

Polecamy: serwis Podatki osobiste

Polecamy: serwis Urząd skarbowy

Do tego Biura swoje wnioski będą składać wnioskodawcy mający miejsce zamieszkania lub siedzibę w województwach: lubelskim, łódzkim, opolskim lub świętokrzyskim. Jednocześnie województwa, które będą podlegać właściwości Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi wyłączono spod właściwości Dyrektorów Izb Skarbowych w Katowicach, Poznaniu i Warszawie.

Projektowane rozporządzenie ma wejść w życie od 1 stycznia 2011 r. Jednak wnioski złożone przed końcem 2010 r. będą rozpatrywane zgodnie z dotychczasową właściwością.

Zgodnie bowiem z § 10 rozporządzenia ( który to przepis nie ulega zmianie) organ właściwy miejscowo w chwili złożenia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej pozostaje właściwy do jej wydania, choćby zmieniły się podstawy właściwości.

W związku z upoważnieniem udzielonym Dyrektorowi Izby Skarbowej w Łodzi konieczna jest także modyfikacja urzędowego wzoru formularza, na którym składany jest wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej.

Polega ona na uwzględnieniu wszędzie tam, gdzie jest to konieczne nowego Dyrektora Izby Skarbowej, do którego wniosek ma być składany. Projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz sposobu uiszczenia opłaty od wniosku również został zamieszczony na stronach internetowych MF, a jego wejście w życie także ma nastąpić od 1 stycznia 2011 r.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych Zdanowicz i Wspólnicy Sp.K.

Profesjonalista w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego i cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK