| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca sierpnia

Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca sierpnia

Poczynając od tego roku, producenci rolni wcześniej składają wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa wykorzystywanego w produkcji rolnej. Wnioski o zwrot za okres luty–lipiec 2012 r. powinni złożyć w sierpniu (w latach poprzednich był to wrzesień).


Obecnie termin składania wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego wykorzystywanego w produkcji rolnej przypada od 1 do 31 sierpnia.

 

Przyspieszono również termin zwrotu kwot akcyzy wskazanych we wniosku o zwrot. Teraz, w przypadku wniosków o zwrot akcyzy składanych w sierpniu, zwrot powinien nastąpić w październiku (poprzednio był to listopad).

 

Przypomnijmy, że do wniosku o zwrot akcyzy producenci rolni powinni załączyć oryginały faktur zakupu paliwa lub ich kopie poświadczone za zgodność z oryginałem dokumentujące zakupy paliwa dokonywane w okresie luty-lipiec 2012 r.

 

Co istotne, za poświadczanie kopii faktur urzędy gmin pobierają obecnie opłatę skarbową (w latach ubiegłych nie było takiej praktyki). Opłata skarbowa za poświadczenie wynosi 5 zł za każdą fakturę.

 

Więcej na ten temat znajdziesz w Internetowym Serwisie Księgowego w artykule W sierpniu producenci rolni składają wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa


Ewa Sławińska

konsultant podatkowy

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

isk.infor.pl

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Jabłoński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK