| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca sierpnia

Producenci rolni. Wnioski o zwrot akcyzy do końca sierpnia

Poczynając od tego roku, producenci rolni wcześniej składają wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa wykorzystywanego w produkcji rolnej. Wnioski o zwrot za okres luty–lipiec 2012 r. powinni złożyć w sierpniu (w latach poprzednich był to wrzesień).


Obecnie termin składania wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego wykorzystywanego w produkcji rolnej przypada od 1 do 31 sierpnia.

 

Przyspieszono również termin zwrotu kwot akcyzy wskazanych we wniosku o zwrot. Teraz, w przypadku wniosków o zwrot akcyzy składanych w sierpniu, zwrot powinien nastąpić w październiku (poprzednio był to listopad).

 

Przypomnijmy, że do wniosku o zwrot akcyzy producenci rolni powinni załączyć oryginały faktur zakupu paliwa lub ich kopie poświadczone za zgodność z oryginałem dokumentujące zakupy paliwa dokonywane w okresie luty-lipiec 2012 r.

 

Co istotne, za poświadczanie kopii faktur urzędy gmin pobierają obecnie opłatę skarbową (w latach ubiegłych nie było takiej praktyki). Opłata skarbowa za poświadczenie wynosi 5 zł za każdą fakturę.

 

Więcej na ten temat znajdziesz w Internetowym Serwisie Księgowego w artykule W sierpniu producenci rolni składają wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa


Ewa Sławińska

konsultant podatkowy

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

isk.infor.pl

Zdjęcia


CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria JKP Adwokaci we Wrocławiu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK