| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Nazwy towarów w kasie fiskalnej i na paragonach w 2013 roku

Nazwy towarów w kasie fiskalnej i na paragonach w 2013 roku

Jak szczegółowe nazwy powinny być obecnie podawane na paragonach? Czy do 30 września 2013 r. możemy podawać tylko nazwę określonej grupy towarów (np. „nabiał”), czy też musi to być szczegółowa nazwa towaru?

Wydaje się jednak, że egzekwowanie przez organy podatkowe tego wymogu zacznie się dopiero po 30 września 2013 r. Taki scenariusz sugeruje Ministerstwo Finansów, które w opublikowanej na swoich stronach internetowych informacji stwierdza, że nowe rozporządzenie w sprawie kas:

(...) wskazuje, że z upływem 30 września 2013 r. podatnicy będą zobowiązani w pełni realizować przewidziany w przepisie wymóg wskazywania nazwy, która pozwoli na jednoznaczną identyfikację towaru lub usługi.

Podobne stanowisko zajął np. Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w cytowanej interpretacji indywidualnej z 16 kwietnia 2013 r., zastrzegając, że:

(...) nie oznacza to jednak, że obecnie akceptowane było prowadzenie ewidencji i stosowanie nazewnictwa bazującego, np. na grupach towarowych w sposób niepozwalający na jednoznaczną identyfikację sprzedawanych towarów lub świadczonych usług.

PODSTAWA PRAWNA:

• § 8 ust. 1 pkt 6 oraz § 35 i 36 rozporządzenia Ministra Finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących - Dz.U. z 2013 r. poz. 363

Tomasz Krywan

prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, autor licznych publikacji

CZYTAJ TAKŻE

„Jak ewidencjonować na kasie sprzedaż opodatkowaną od marży” - BV nr 9/2013 - dostępny na www.bv.infor.pl

„Czy trzeba ewidencjonować obrót na kasie rejestrującej na nowych zasadach od 1 kwietnia br.” - BV nr 8/2013 - dostępny na www.bv.infor.pl

„Czy podatnicy prowadzący e-sklepy muszą ewidencjonować obrót na kasie rejestrującej” - BV nr 5/2013 - dostępny na www.bv.infor.pl

 

 

 

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Jan Górski

Kancelaria specjalizująca się w sprawach dotyczących odszkodowań od Skarbu Państwa (gminy, powiatu), a także w prawie nieruchomości (w tym zasiedzenia), prawie spółek oraz prawie spadkowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK