| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Zasady ewidencji za pomocą kas rejestrujących - prawnicy i lekarze

Zasady ewidencji za pomocą kas rejestrujących - prawnicy i lekarze

Usługi prawne oraz usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej są wyłączone ze zwolnienia z ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. W związku z tym przekroczenie kwot uprawniających do korzystania ze zwolnienia zobowiązuje zarówno prawników, jak i lekarzy do prowadzenia ewidencji z zastosowaniem kas rejestrujących.


Ewidencja na zasadach ogólnych


Obowiązek ewidencjonowania z zastosowaniem kas rejestrujących na zasadach ogólnych (co oznacza prawo do korzystania z ww. zwolnienia podmiotowego pod warunkiem osiągnięcia w roku poprzednim obrotów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nieprzekraczających 20 000 zł) dotyczy także podmiotów świadczących usługi w zakresie ochrony zdrowia oraz świadczących usługi prawne (z wyłączeniem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium A i P - ex 69.10.1), dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.

Kasa fiskalna nawet po jednej dużej transakcji

Rozporządzenie z 29 listopada 2012 r. określa zasady korzystania ze zwolnień z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących na 2 lata, tj. do końca 2014 r. Przed upływem tego okresu podjęte będą prace legislacyjne i przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza stosowanych rozwiązań. Obecnie Minister Finansów nie planuje całkowitej likwidacji przedmiotowych zwolnień, mimo że ustawa przewiduje takie rozwiązanie jako docelowe.

Kasy rejestrujące - nowe kryteria i warunki techniczne od 1 października 2013 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Vaillant Sp. z o.o.

Producent kompletnych rozwiązań systemów grzewczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK