| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Zasady ewidencji za pomocą kas rejestrujących - prawnicy i lekarze

Zasady ewidencji za pomocą kas rejestrujących - prawnicy i lekarze

Usługi prawne oraz usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej są wyłączone ze zwolnienia z ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. W związku z tym przekroczenie kwot uprawniających do korzystania ze zwolnienia zobowiązuje zarówno prawników, jak i lekarzy do prowadzenia ewidencji z zastosowaniem kas rejestrujących.


Ewidencja na zasadach ogólnych


Obowiązek ewidencjonowania z zastosowaniem kas rejestrujących na zasadach ogólnych (co oznacza prawo do korzystania z ww. zwolnienia podmiotowego pod warunkiem osiągnięcia w roku poprzednim obrotów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nieprzekraczających 20 000 zł) dotyczy także podmiotów świadczących usługi w zakresie ochrony zdrowia oraz świadczących usługi prawne (z wyłączeniem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium A i P - ex 69.10.1), dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych.

Kasa fiskalna nawet po jednej dużej transakcji

Rozporządzenie z 29 listopada 2012 r. określa zasady korzystania ze zwolnień z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących na 2 lata, tj. do końca 2014 r. Przed upływem tego okresu podjęte będą prace legislacyjne i przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza stosowanych rozwiązań. Obecnie Minister Finansów nie planuje całkowitej likwidacji przedmiotowych zwolnień, mimo że ustawa przewiduje takie rozwiązanie jako docelowe.

Kasy rejestrujące - nowe kryteria i warunki techniczne od 1 października 2013 r.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK