| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT i akcyza > Oprogramowanie do obsługi sprzedaży a wsparcie dla drukarek i kas fiskalnych

Oprogramowanie do obsługi sprzedaży a wsparcie dla drukarek i kas fiskalnych

Pierwsze kroki w działalności handlowej to przede wszystkim wybór oprogramowania do obsługi magazynu i wsparcia sprzedaży. Już na samym początku warto zwrócić uwagę na to, by program lub programy, w które zamierzamy zainwestować, oferowały możliwość obsługi drukarek i kas fiskalnych.

Ostatnie rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących weszło w życie 1 kwietnia 2013 r. i skutkuje m.in. tym, że począwszy od 1 października 2013 r., konieczne jest umieszczanie na paragonach fiskalnych pełnych nazw produktów. Ma to na celu umożliwienie jednoznacznej identyfikacji, co konkretnie zostało sprzedane.

Pomimo tego, że tym razem Ministerstwo Finansów dopuszcza stosowanie starych kas i drukarek fiskalnych, które nie posiadają możliwości modernizacji, aż do czasu ich zużycia, nie należy liczyć na to, że zawsze taka możliwość będzie dostępna. Warto zatem, jeszcze na etapie wyboru sprzętu i oprogramowania, upewnić się czy producenci będą w stanie sprostać nowym rozporządzeniom, odpowiednio wcześnie aktualizując czy to oprogramowanie wewnętrzne samego urządzenia, czy oprogramowanie do kompleksowej obsługi sprzedaży.

Jak zaksięgować notę odsetkową w pkpir

PKPiR 2013 - zmiany zasad prowadzenia


Autor: RESET2 Sp. z o.o.

 

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK