| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Akcyza > Nowe banderole na tytoń od 1 stycznia 2011 roku

Nowe banderole na tytoń od 1 stycznia 2011 roku

Ministerstwo Finansów kolejny raz postanowiło „zamieszać” w banderolach i tym razem wzięło na cel banderole tytoniowe (nie papierosowe). W związku z tym, z dniem 1 stycznia 2011 r. nastąpi zmiana wzorów tych banderol, polegająca na ich „rozmnożeniu” z dotychczasowych dwóch na cztery wzory.

W chwili obecnej na opakowaniach tytoniu spotkać możemy 2 rodzaje banderol, tj. banderole nakładane na tytoń wyprodukowany w kraju oraz banderole na tytoń przywożony z zagranicy (zarówno importowany, jak i nabywany wewnątrzwspólnotowo).

Z dniem 1 stycznia 2011 r. zarówno banderole na tytoń krajowy, jak i banderole na tytoń zagraniczny występować będą w dwóch wersjach, tj. będą to banderole na opakowania zawierające do 200 gram tytoniu włącznie i banderole na opakowania zawierające większą ilość tytoniu.

W związku z tą zmianą, przez pewien czas w sklepach będziemy spotykać zarówno banderole stare jak i nowe, ponieważ zgodnie z art. 134 ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).

Dotychczasowe („stare”) banderole będą ważne jeszcze tylko przez 6 miesięcy, czyli do 30 czerwca 2011 r. - zauważyć jednocześnie należy, iż Minister Finansów nie skorzystał z ustawowej możliwości przedłużenia ważności tych starych banderol na dłuższy okres.

Polecamy: Koniec starych banderol alkoholowych

Nowe wzory banderol opublikowane zostały w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 listopada 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz.U. Nr 221, poz. 1450).

Polecamy: VAT 2011

Polecamy: Podatki 2011

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Chmielniak

Specjalista prawa karnego gospodarczego, autor bloga Białe kołnierzyki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK