| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Czy trzeba skorygować fakturę niezgodną z umową

Czy trzeba skorygować fakturę niezgodną z umową

Sprzedawca wystawił nam fakturę, w której znalazły się dane niezgodne z ustaleniami umownymi pomiędzy nami (m.in. jest krótszy termin płatności i wyższa od ustalonej kwota pierwszej raty wynagrodzenia, które ma być zapłacone przez nas w trzech częściach). Czy możemy domagać się skorygowania tej faktury, by była ona zgodna z umową?

Tak. Jeśli otrzymali Państwo fakturę od sprzedawcy, która - choć formalnie poprawna - nie jest jednak merytorycznie zgodna z umownymi ustaleniami stron, to istnieją podstawy do domagania się korekty takiej faktury, gdyż umowa ma w takim przypadku pierwszeństwo.

Podstawą będzie tu treść poszcze­gólnych postanowień zawierających szczegółowe uzgodnienia stron. Najłatwiej będzie ją ustalić, jeśli umowa została zawarta w formie pisemnej. Jeśli nie - to mogą Państwo powoływać się na ustalenia e­-mailowe, wiadomości z komunikatorów czy serwisów społecznościowych, zlecenia, jak również wszelkie inne dokumenty pisemne, a także zeznania świadków.

Biuletyn VAT

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

PODSTAWA PRAWNA:

art. 106j ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »