| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Czy trzeba skorygować fakturę niezgodną z umową

Czy trzeba skorygować fakturę niezgodną z umową

Sprzedawca wystawił nam fakturę, w której znalazły się dane niezgodne z ustaleniami umownymi pomiędzy nami (m.in. jest krótszy termin płatności i wyższa od ustalonej kwota pierwszej raty wynagrodzenia, które ma być zapłacone przez nas w trzech częściach). Czy możemy domagać się skorygowania tej faktury, by była ona zgodna z umową?

Tak. Jeśli otrzymali Państwo fakturę od sprzedawcy, która - choć formalnie poprawna - nie jest jednak merytorycznie zgodna z umownymi ustaleniami stron, to istnieją podstawy do domagania się korekty takiej faktury, gdyż umowa ma w takim przypadku pierwszeństwo.

Podstawą będzie tu treść poszcze­gólnych postanowień zawierających szczegółowe uzgodnienia stron. Najłatwiej będzie ją ustalić, jeśli umowa została zawarta w formie pisemnej. Jeśli nie - to mogą Państwo powoływać się na ustalenia e­-mailowe, wiadomości z komunikatorów czy serwisów społecznościowych, zlecenia, jak również wszelkie inne dokumenty pisemne, a także zeznania świadków.

Biuletyn VAT

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

PODSTAWA PRAWNA:

art. 106j ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK