| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Czy faktury korygujące można wystawiać w innym systemie niż faktury pierwotne

Czy faktury korygujące można wystawiać w innym systemie niż faktury pierwotne

Czy prawidłowe jest wystawianie faktur korygujących w systemie finansowo-księgowym, czyli w innym systemie niż system fakturujący, w taki sposób, że wystawiamy prawidłową fakturę na podstawie dwóch dokumentów składowych noszących znamiona faktur?

System będzie poprawny, jeżeli zapewni przestrzeganie zasad określonych w art. 106j ust. 1-3 ustawy o VAT. W przepisach tych nie narzucono podatnikowi jednak sposobów generowania faktur, bowiem nor­mują one jedynie zasady ich wystawiania oraz sposób prezentacji treści korekty, aby całość operacji, a więc pierwotna faktura i faktura korygująca przedstawiała podstawę opodatkowania w prawidłowej wysokości.

Oznacza to, że jeżeli dwa użytkowane przez Państwa systemy fakturujące pozwolą na prawidłowe za­prezentowanie treści faktury korygującej w odniesieniu do treści faktury pierwotnej, to faktury korygujące mogą Państwo wystawiać z dowolnego użytkowanego systemu.

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 106j ust. 2-3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Rozwodowa DIVORCED

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK