| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Faktura wystawiona w imieniu sprzedawcy

Faktura wystawiona w imieniu sprzedawcy

Wdrażamy w naszej firmie dla polskich dostawców samofakturowanie. Jak powinny wyglądać faktury? Czy wystarczy, jeśli będzie na nich napisane „samofakturowanie", bez słowa „faktura"?

Tak, taki napis wystarczy. Faktura nie musi zawierać obowiązkowo słowa „faktura". Jeśli faktura jest wystawiana - na mocy stosownego porozumienia - przez nabywcę towarów bądź usług, to na fakturze powinien się znaleźć wyraz „samofakturowanie". Jeśli faktura jest wystawiana w imieniu i na rzecz podat­nika przez osobę trzecią - wówczas wyrazu „samofakturowanie" nie umieszcza się.

Poza tym, powinna ona zawierać takie same elementy, jak faktura wystawiona przez sprzedawcę.

PODSTAWA PRAWNA:

- art. 106d, art. 106e ust. 1 pkt 17 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312.

Polecamy: 500 pytań o VAT odpowiedzi na trudne pytania z interpretacjami Ministerstwa Finansów (PDF)

Polecamy: Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »