| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Czy mały podatnik, który wybrał metodę kasową, musi specjalnie oznaczać faktury

Czy mały podatnik, który wybrał metodę kasową, musi specjalnie oznaczać faktury

Jestem małym podatnikiem, który wybrał kasową metodę rozliczeń. Czy to oznacza, że na każdej fakturze muszę dawać wyraźny napis „metoda kasowa"?

Tak. Jeśli wybrał Pan metodę kasową jako sposób na rozliczenia ma Pan obowiązek zamieszczać na fakturach oznaczenie „metoda kasowa".

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 106e ust. 1 pkt 16, art. 21 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Majewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »