| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podaje na fakturze adres swojej siedziby

Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podaje na fakturze adres swojej siedziby

Jaki adres na fakturach powinna podawać spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Czy może to być też adres wirtualnego biura?

W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na fakturze powinien być podawany adres siedziby spółki, który był wskazany w zgłoszeniu rejestracyjnym. Zasada ta dotyczy zresztą także innych spółek. Teoretycznie siedzibą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może też być wirtu­alne biuro. Nie ma przepisów, które dawałyby organom podatkowym np. prawo do odmowy nadania numeru NIP czy rejestracji na potrzeby VAT firm zarejestrowanych czy nawet deklarujących prowa­dzenie działalności gospodarczej pod wirtualnymi adresami.

Z praktycznego punktu widzenia warto jednak, by Pan pamiętał, że organy skarbowe uznają przedsiębiorstwa rejestrowane i prowadzące działalność w takich biurach za potencjalnych sprawców wyłudzeń podatku od towarów i usług, zwłaszcza jeśli firma ma zamiar działać w branżach uznawanych za wrażliwe, np. handel paliwami czy złomem.

Można się spotkać z aktualnymi wyrokami sądów, które potwierdzają jako prawidłową praktykę organów podatkowych dokonujących wykreślenia podatnika z rejestru, jeśli prowadzi on działalność jako wirtualne biuro (wyrok WSA w Kielcach z 5 czerwca 2014 r., sygn. akt ISA/Ke 172/14).

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 106e ust. 1 pkt 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług- j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312.

Polecamy: 500 pytań o VAT odpowiedzi na trudne pytania z interpretacjami Ministerstwa Finansów (PDF)

Monitor Księgowego – prenumerata

Biuletyn VAT

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK