| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Jak określić na fakturze datę sprzedaży przy usługach ciągłych

Jak określić na fakturze datę sprzedaży przy usługach ciągłych

Wynajmujemy pomieszczenia magazynowe. Rozliczamy się z klientem co kwartał. Fakturę wystawiliśmy mu ostatnio 10 lipca 2014 r. Czy faktura zawierająca tylko tę datę będzie prawidłowa?

Nie. Mamy tu do czynienia ze sprzedażą o charakterze ciągłym. Od 1 stycznia 2014 r. w przypadku usług ciągłych należy na fakturze podać dokładną datę (czyli dzień, miesiąc i rok) wykonania usługi, o ile taka data jest określona i różni się od daty wystawienia faktury.

W Państwa przypadku, gdy faktura została wystawiona po zakończeniu kwartału, czyli data wykonania usługi (30 czerwca 2014 r.) nie jest tożsama z datą wystawienia faktury, należy podać datę wykonania usługi, gdyż jest ona określona. Jest to ostatni dzień kwartału, za jaki faktura jest wystawiana.

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 106e ust. 1 pkt 6 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312.

Biuletyn VAT

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Krysiński

Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK