| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Kasy fiskalne > Jedna kasa rejestrująca w dwóch punktach sprzedaży

Jedna kasa rejestrująca w dwóch punktach sprzedaży

Ewidencjonowanie sprzedaży podatnika dokonywanej w różnych miejscach przy użyciu jednej mobilnej kasy fiskalnej jest dozwolone tylko pod warunkiem, że w danym momencie nie istnieje możliwość dokonywania sprzedaży w ramach określonej działalności gospodarczej w więcej niż jednym punkcie sprzedaży.

W konsekwencji, należy zauważyć, iż ewidencjonowanie sprzedaży podatnika dokonywanej w różnych miejscach przy użyciu mobilnej kasy jest dozwolone tylko pod jednym warunkiem, a mianowicie pod takim, że w danym momencie nie istnieje możliwość dokonywania sprzedaży w ramach określonej działalności gospodarczej w dwu lub więcej punktach.

A zatem, mobilną kasę mogą zastosować np. lekarze wykonujący samodzielnie praktykę w różnych gabinetach. Ze względów obiektywnych nie jest bowiem możliwe, by dokonywali oni sprzedaży jednocześnie w kilku miejscach. Konieczne jest jednak, by w takiej sytuacji na paragonie fiskalnym wydawanym przez kasę przenośną, znalazły się adresy wszystkich punktów sprzedaży albo w przypadku działalności prowadzonej w miejscach niestałych – adres siedziby lub miejsca zamieszkania podatnika (por. interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 18 stycznia 2012 r  nr IBPP4/443-1619/11/MN). Wymóg ten wynika z § 8 ust. 1 pkt 1 przedmiotowego rozporządzenia.

Odsprzedaż pracownikom pakietów medycznych - konsekwencje w VAT

Sprzedaż na rzecz pracowników – czy rejestrować na kasie fiskalnej?

Ewelina Kalita

Młodszy konsultant podatkowy

ECDDP Sp. z o.o.

Paweł Barnik

Kierownik Zespołu ds. Podatku VAT

ECDDP Sp. z o.o.

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK