| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Obowiązek podatkowy > Obowiązek podatkowy w usługach serwisu sprzętu komputerowego, dla których ustalono dwumiesięczny okres rozliczeniowy

Obowiązek podatkowy w usługach serwisu sprzętu komputerowego, dla których ustalono dwumiesięczny okres rozliczeniowy

Zgodnie z zawartą w lipcu 2014 r. umową będę świadczył usługi serwisowe sprzętu komputerowego w okresie od 1 sierpnia 2014 r. do 31 marca 2015 r. Według umowy usługi będą rozliczane za okresy dwumiesięczne, a termin płatności przypadnie siódmego dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym okresie dwumiesięcznym. Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT?

Usługi, dla których w związku z ich świadczeniem ustalono następujące po sobie terminy płatności lub rozliczeń, uznaje się za wykonane z upływem każdego okresu, do którego odnoszą się te płatności lub rozliczenia, pod warunkiem, że wcześniej nie nastąpiła za nie płatność. Usługę serwisową uznaje się w takim przypadku za wykonaną z upływem poszczególnych okresów dwumiesięcznych.

Polecamy produkt: Biuletyn VAT

Obowiązek podatkowy w VAT powinien być przez Pana rozpoznawany w dniach: 30 września 2014 r., 30 listopada 2014 r., 31 stycznia 2015 r. oraz 31 marca 2015 r. Nie ma tutaj znaczenia, że jeden z okresów rozliczeniowych nie zakończy się z upływem roku podatkowego. Umowne wykonanie tej części usługi, którą realizowano na przełomie roku, nastąpi 31 stycznia 2015 r. Nie będzie Pan zatem rozpoznawał obo­wiązku podatkowego w dniu 31 grudnia 2014 r., tj. z upływem roku podatkowego.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy od usług wykonanych częściowo

PODSTAWA PRAWNA:

- art. 19a ust. 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kwapisz

Radca prawny.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK