| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > Dotychczasowe wzory deklaracji VAT ważne do końca 2010 roku

Dotychczasowe wzory deklaracji VAT ważne do końca 2010 roku

Nie do 30 czerwca, a do końca 2010 roku można stosować dotychczasowe deklaracje VAT-owskie.

W Dzienniku Ustaw Nr 109 z dnia 22 czerwca 2010 r. pod pozycją 713 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 czerwca 2010 r. w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług.

Tym aktem prawnym, o troszeczkę przydługawym tytule, Minister Finansów dokonał wydłużenia o ponad ½ roku okresu, w którym można posługiwać się starymi wzorami deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, objaśnieniami do nich oraz wzorami deklaracji VAT-8, tj. wzorami ważnymi przed 1 stycznia 2010 r.

W pierwotnym rozporządzeniu wprowadzającym nowe wzory powyższych deklaracji podatkowych, Minister Finansów wskazał, iż co prawda nowe wzory należy stosować od 1 stycznia 2010 r., ale jednocześnie zezwolił na dalsze stosowanie starych druków do dnia 30 czerwca 2010 r.

Polecamy: VAT 2010

W chwili obecnej p. Minister stwierdził, że skoro tych starych druków są jeszcze duże zapasy, to nie ma co wycinać kolejnych drzew, tylko należy je wykorzystać i przedłużył okres ich stosowania o ponad ½ roku, tj. wskazał, że stare formularze mogą być stosowane nie dłużej niż do rozliczania za ostatni okres rozliczeniowy 2010 r.

Polecamy: serwis Koszty

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK