| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > Czy syndyk może odliczyć VAT od kosztów ogólnych postępowania upadłościowego

Czy syndyk może odliczyć VAT od kosztów ogólnych postępowania upadłościowego

Czy wydatki ponoszone przez syndyka masy upadłości na usługi niezbędne do prawidłowego prowadzenia postępowania upadłościowego, tj. usługi doradcze, finansowe, organizacyjne podlegają odliczeniu w zakresie podatku VAT?

Tak. Wydatki ponoszone przez syndyka masy upadłości na usługi niezbędne do prawidłowego pro­wadzenia postępowania upadłościowego, tj. usługi doradcze, finansowe, organizacyjne stanowią koszty ogólne i mają bezpośredni związek z działalnością gospodarczą upadłego podlegającą VAT. Powoduje to, że podatek VAT naliczony - związany z tymi wydatkami - podlega odliczeniu.

Czy można odliczyć VAT z faktury za transport pracowników na imprezy integracyjne

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 86 ust. 1, art. 106a ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Polecamy: 500 pytań o VAT odpowiedzi na trudne pytania z interpretacjami Ministerstwa Finansów (PDF)

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK