| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > W którym miesiącu przysługuje odliczenie VAT, jeśli fakturę otrzymano po wykonaniu usługi

W którym miesiącu przysługuje odliczenie VAT, jeśli fakturę otrzymano po wykonaniu usługi

Jeśli usługa została wykonana w styczniu 2015 r., a fakturę od kontrahenta otrzymamy dopiero w lipcu 2015 r., to czy możliwość odliczenia podatku naliczonego mamy w lipcu 2015 r. i dwóch następnych miesiącach, czy wyłącznie w lipcu 2015 r.?

Jeżeli usługę wykonano w styczniu i w tym miesiącu powstał obowiązek podatkowy, a nabywca otrzymał fakturę w lipcu 2015 r., to będziecie mieli Państwo jako nabywcy prawo do odliczenia VAT w lipcu 2015 r., sierpniu 2015 r. lub wrześniu 2015 r. (zakładając, że składacie deklaracje miesięczne).

Prawo do odliczenia podatku naliczonego, od 1 stycznia 2014 r., co do zasady, powstaje za okres, w którym (z tytułu danej czynności) powstał obowiązek podatkowy w podatku należnym (art. 86 ust. 10 ustawy o VAT), nie wcze­śniej niż w rozliczeniu za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę.

Polecamy: 500 pytań o VAT odpowiedzi na trudne pytania z interpretacjami Ministerstwa Finansów (PDF)

PODSTAWA PRAWNA:

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »