| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > Kiedy można odliczyć VAT, jeśli do zamówienia nie dołączono faktury

Kiedy można odliczyć VAT, jeśli do zamówienia nie dołączono faktury

3 czerwca 2014 r. otrzymaliśmy przesyłkę z zamówionym towarem. Jednak przez pomyłkę do zamówienia nie została dołączona faktura. Sprzedawca fakturę przesłał nam dopiero pocztą. Dotarła do nas 1 lipca 2014 r. Kiedy możemy odliczyć z niej VAT?

Ponieważ fakturę dokumentującą dostawę towaru otrzymali Państwo dopiero 1 lipca 2014 r., prawo do odliczenia podatku naliczonego z tej faktury powstało dopiero 1 lipca 2014 r. (mimo że obowiązek podat­kowy z tytułu dostawy towarów, której dotyczy ta faktura, powstał już 3 czerwca 2014 r.). Podatek z tej faktury mogą Państwo zatem odliczyć najwcześniej w deklaracji VAT-7 za lipiec 2014 r., przy założeniu, że składają Państwo miesięczne deklaracje VAT-7.

PODSTAWA PRAWNA: • art. 86 ust. 10b pkt 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług- j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312.

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »