| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > Kiedy odliczymy VAT z faktury oznaczonej „metoda kasowa"

Kiedy odliczymy VAT z faktury oznaczonej „metoda kasowa"

6 czerwca 2014 r. otrzymałem nabyty towar i fakturę dokumentującą jego zakup. Otrzymana faktura jest oznaczona wyrazami „metoda kasowa" i została przeze mnie opłacona 4 lipca 2014 r. Kiedy powstaje prawo do odliczenia? W której deklaracji mogę odliczyć VAT: za czerwiec czy za lipiec 2014 r.?

Prawo do odliczenia podatku naliczonego powstało u Pana dopiero 4 lipca 2014 r. (w dniu powstania obowiązku podatkowego u sprzedawcy - zob. art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT). Podatek z przedmioto­wej faktury może Pan zatem odliczyć najwcześniej w deklaracji VAT-7 za lipiec 2014 r. (przy założeniu, że składa Pan miesięczne deklaracje VAT-7).

PODSTAWA PRAWNA: art. 21 ust. 1 pkt 1, art. 86 ust. 10 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług- j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

FAKRO Sp. z o.o

Lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »